0
0
FCSB

Asa am trait FC Voluntari - FCSB

De la 21:30 am transmis live text in aceasta pagina duelul FC Voluntari - FCSB din etapa a 15-a in CASA Liga 1.

23:22

Final de meci.

89'

Ion Gheorghe suteaza din afara careului, Vlad respinge in fata pana la Marcelo Lopes. Acesta inscrie, dar golul e anulat pentru offside.

83'

Meleke suteaza din intoarcere peste poarta. Mingea a ajuns undeva prin Pipera, cel mai probabil.

66'

Keseru in locul lui Budescu.

64'

Tamas reia cu capul peste poarta dupa o centrare din corner.

62'

Vlad respinge in corner sutul lui Ion Gheorghe din lateral dreapta.

60'

Cretu centreaza in careu, Tamas da pe langa minge, dar Oct.Popescu e prea departe.

59'

Ricardinho suteaza mult peste poarta.

51'

Voluntari aproape de gol la reluarea din prima a lui Ricardinho. Minge blocata de Vlad.

50'

Ion Gheorghe suteaza de la distanta fara a prinde cadrul portii.

47'

Olaru suteaza pe langa poarta.

46'

Start de repriza secunda.

22:18

Pauza la Voluntari.

40'

Budescu suteaza in zidul ilfovenilor dintr-o lovitura libera.

38'

Oaida suteaza departe de poarta lui Popa.

28'

Cristea il blocheaza pe Meleke in marginea propriului careu.

16'

Briceag il opreste prin fault pe Olaru. Jucatorul de la FCSB ar fi scapat singur spre poarta.

11'

Budescu se ciocneste de portarul Popa si este avertizat cu galben.

10'

Cei de la FCSB solicita penalty la caderea lui Budescu in duel cu Costin.

8'

Corner pentru Voluntari. Rata trimite in careu, cei de la FSCB balbaie mingea care ajunge la Nemec. Interventie cu piciorul din partea lui Vlad.

4'

Tanase cade langa Ricardinho. Nu se acorda nimic.

4'

Lovitura libera pentru FCSB ramasa fara rezultat. Centrarea lui Budescu n-a avut adresa.

1'

A inceput meciul de la Voluntari.

21:31

FC Voluntari: Popa – Armas, Tamas, Ricardinho – Costin, Rata, Droppa, Meleke, Briceag – Nemec, I.Gheorghe.

FCSB: Vlad – Cretu, Vinicius, Cristea, Harut – Oaida, Sut, Tanase – Olaru, Budescu, Oct.Popescu.

Arbitri: George Gaman (central) – George Neacsu, Ferencz Tunyogi (asistenti).

14:43

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 12 ori in principala competitie interna, de trei ori s-au impus ilfovenii, de sase ori au castigat bucurestenii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recenta intalnire directa: 22 ianuarie 2021, FCSB - FC Voluntari 2-1, marcatori Dennis Man, Florin Tanase, respectiv Jefte Betancor.

Liviu Ciobotariu vs Edward Iordanescu in Liga 1: 5 jocuri - 2 victorii Ciobotariu - 1 remiza - 2 succese Iordanescu.

FC Voluntari are cinci victorii in cele sapte meciuri disputate pe teren propriu.

FCSB vine la Voluntari dupa sapte victorii la rand in campionat.