1
FC Arges
Raynov 81'

Asa am trait FC Voluntari - FC Arges in playoff

Etapa a 5-a din playoff in Liga 1 a debutat, sambata, cu duelul dintre FC Voluntari si FC Arges (17:30). A fost o repetitie pentru dubla din semifinalele Cupei Romaniei.

FC Arges a obtinut patru puncte in duelurile cu FC Voluntari din sezonul regular (2-0 la Voluntari si 0-0 la Pitesti).

FC Voluntari n-a castigat niciun meci din cele cinci contra Argesului in Liga 1 (patru victorii pitestene si o remiza).

O singura infrangere a suferit FC Voluntari in ultimele zece meciuri pe teren propriu in campionat (0-1 cu CFR Cluj).

19:26

83'

Gazdele solicita penalty la mingea pe care Lopes a trimis-o in bratul lui Viana.

82'

Golan si Tehe, ultimele schimbari la Voluntari. Au iesit Fulop si Ciobotariu.

81'

Gol Raynov!

Bulgarul Raynov deschide scorul cu o lovitura de cap dupa o faza fixa.

71'

Rimniceanu intervine din nou decisiv. De aceasta data la sutul lui Ganea spre coltul lung.

70'

Super interventia lui Rimniceanu la sutul lui Boldor dintr-o lovitura libera. Cea mai mare ocazie pentru FC Arges in acest meci.

56'

Tripla modificare la Voluntari: intra Merloi in locul lui Rata, Droppa in locul lui Meleke si Ricardinho in locul lui Costin.

56'

FC Voluntari a iesit mai hotarata de la cabine.

55'

Vlad (Voluntari) nu poate profita de o imprecizie a portarului advers si reia pe langa poarta.

50'

Bulgarul Raynov (FC Arges) vede primul galben al meciului.

46'

A inceput partea secunda a meciului. Ganea in locul lui Tanase la FC Arges.

18:18

Pauza la Voluntari.

36'

Fulop rateaza incredibil singur cu portarul la pasa lui Lopes. Mingea a lovit bara inainte de a iesi afara.

16'

Fatai cautat cu o centrare in careul gazdelor. Mingea iese afara.

12'

Centrare in fata portii. Lopes rateaza de putin intalnirea cu balonul.

10'

Prima faza importanta a gazdelor. Rata reia din careu in bratele portarului.

8'

Inceput dominat de FC Arges, echipa care n-a obtinut niciun punct in playoff.

4'

Prima ocazie apartine oaspetilor dupa un corner la capul lui Boldor. Minge retinuta de Rimniceanu.