1
FC Voluntari
Gradinaru 74'

Asa am trait FC Botosani - FC Voluntari 1-1

De la 16:30 am transmis live text meciul FC Botosani - FC Voluntari, meci din etapa a 15-a in CASA Liga 1.

18:20

90'

Centrare a lui Gradinaru in careul gazdelor. Bortoneanu ajunge tarziu.

90'

Camara de la gazde cade in careu. Kovacs lasa jocul sa continue. E o faza controversata acolo!

74'

Gol Gradinaru!

Egalează Grădinaru pentru Voluntari.

50'

Gol Keyta!

Botoșani deschide scorul prin Keyta din 11 metri.

17:16

Pauza in meciul de la Botosani.

45'

Florescu ia o faza pe cont propriu, patrunde in careul oaspetilor si trimite la coltul scurt. Minge blocata de Rimniceanu.

44'

Ricardinho incaseaza primul avertisment al meciului.

41'

Replica si Botosaniul. Tircoveanu aproape de gol dupa un sut din interiorul careului. Mingea s-a dus in plasa laterala.

40'

Popa il pune la incercare pe Hankic cu un sut din afara careului. Balonul ajunge cu sansa de la Betancor, dar spaniolul nu prinde poarta.

37'

Florescu suteaza peste poarta din actiune. Ramane 0-0.

29'

Patache centreaza din dreapta si Keyta reia cu capul peste poarta.

27'

Popa suteaza mult peste poarta dintr-o lovitura libera.

7'

Hankic intervine decisiv la Betancor si-l blocheaza pe spaniol.

0'

Botosani: 13 Hankic - 19 Patache, 6 Chindris, 32 Seroni, 90 Holzmann - 2 Harut, 27 Florescu, 67 Papa - 80 Tircoveanu, 9 Al Mawas, 7 Keyta.

Voluntari: 12 Rimniceanu - 98 Costin, 28 Balaur, 2 Achim, 23 Vlad - 24 Ricardinho, 99 Bortoneanu, 6 Pablo - 88 Popa, 9 Jefte, 17 Mailat.

16:16

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă, de 9 ori au câştigat moldovenii, de patru ori s-au impus ilfovenii, iar alte 5 jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 9 jocuri - 7 victorii FC Botoşani - o remiză - un succes FC Voluntari.

Cea mai recentă întâlnire directă: 3 noiembrie 2019, FC Voluntari-FC Botoşani 1-2 (au înscris Ion Gheorghe, respectiv Andrei Miron şi Marko Simonovski - autogol).