0
0
FCSB

Asa am trait FC Arges - FCSB

De la 19:45 am transmis live text in aceasta pagina meciul FC Arges - FCSB, partida din etapa a 19-a in CASA Liga 1.

21:39

Final de meci.

90'

La ultima faza a meciului Vina trimite lung in careu dintr-o lovitura libera si Man loveste mingea ca un amator.

84'

Forteaza FCSB si obtine lovitura de la colt prin Octavian Popescu in duel cu Tofan.

79'

Interventie de zile mari din partea portarului Greab la sutul lui Man pe langa zid.

77'

Olaru obtine lovitura libera aproape de linia careului de 16 metri.

63'

Bara se opune la sutul lui Coman dintr-o lovitura libera. Cea mai mare ocazie a meciului.

60'

Man nu se intelege cu Oaida la un contraatac.

55'

Mediop ii lasa locul in teren lui Malele, golgeterul lui FC Arges in acest sezon cu 6 reusite.

53'

Olaru patrunde in careu dupa o preluare pe piept. Apare Musat si respinge in corner. Olaru n-a cazut la tinerea de tricou a lui Deslandes, caz in care ar fi obtinut lovitura de la 11 metri.

51'

Coman suteaza pe langa poarta dupa o actiune rapida a celor de la FCSB. Coman a trimis cu stangul din 20 de metri.

46'

S-a reluat meciul. Mai multe modificari in ambele tabere. Surprinde inlocuirea lui Tanase cu Oaida la FCSB.

20:33

Pauza in Trivale.

38'

Serban sare peste minge si Palic trimite pe langa poarta.

38'

Cristea provoaca o lovitura libera periculoasa pentru poarta FCSB.

34'

Man sterge mingea cu capul dupa o centrare din corner. Mingea se duce alaturi.

32'

Coman arunca mingea in careu. Nimeni acolo la receptie.

28'

Greab respinge sutul lui Man din marginea careului, apoi Coman si Olaru nu reusesc sa reia spre poarta. Adevarate lupte in noroi acolo. Terenul devine din ce in ce mai dificil.

27'

Octavian Popescu obtine lovitura libera in marginea careului advers.

19'

Reflex de zile mari din partea lui Vlad la lovitura de cap a lui Mediop Ndiaye.

13'

Pericol la poarta oaspetilor. Fostul dinamovist Palic trece pe langa deschiderea scorului, dupa ce Vlad respinsese intr-o prima faza sutul lui Dumitru.

1'

A inceput meciul din Trivale. Terenul este acoperit aproape in intregime de un strat de zapada.

19:39

FC Arges: 12 Greab – 2 Tofan, 26 Maric, 32 Deslandes, 30 Musat – 4 Meza Colli, 8 Serban – 11 Draghici, 21 Palic, 7 Dumitru – 18 Mediop Ndiaye.

FCSB: 99 Vlad – 23 Ov.Popescu, 17 Cristea, 4 Miron, 33 Radunovic – 27 Olaru, 89 Sut, 10 Tanase – 98 Man, 7 Coman, 37 Oct.Popescu.

13:14

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai întâlnit de 89 de ori în principala competiţie internă, de 23 de ori s-au impus piteştenii, de 48 de ori au câştigat roş-albaştrii, iar alte 18 jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Argeş gazdă: 44 de meciuri - 16 victorii FC Argeş - 11 remize - 17 succese FCSB.

Ultima partidă cu piteştenii în postura de gazde a avut loc pe 20 martie 2009, FC Argeş - FCSB 2-2, marcatori Cristi Tănase, Elias Bazzi, respectiv Ovidiu Petre şi Pantelis Kapetanos.

Cea mai recentă întâlnire directă: 20 septembrie 2020, FCSB - FC Argeş 3-0 (D. Man - triplă).