0
0
UTA

Asa am trait Farul - UTA

Etapa a 16-a a continuat, sambata, cu meciul Farul Constanta - UTA Arad. Partida a fost livetext in aceasta pagina incepand cu ora 15:00.

16:54

Final de meci.

89'

Patrundere a lui Enes Sali in careu, dar sutul spre poarta e deviat.

81'

Enes Sali intra la Farul in locul lui Jefte Betancor.

78'

Balauru se opune la sutul lui Larie din 17 metri, pozitie centrala.

73'

Schimbare post pe post la oaspeti, cu Antal in locul lui Dangubic.

71'

Sansa buna pentru Farul irosita de Artean. Gasit in careu de o minge centrata din corner, acesta reia slab spre poarta.

64'

Dobrosavlevici in locul lui Pitu si Petre in locul lui Ely la gazde.

54'

Sutul lui Radaslavescu este deviat in corner.

51'

Erico da Silva, primul jucator avertizat in tabara oaspetilor.

46'

Radaslavescu in locul lui Dussaut la Farul.

46'

A inceput partea secunda.

43'

Ubbink suteaza de la distanta. Mingea trece putin peste poarta gazdelor.

32'

Ionut Larie (Farul) vede primul avertisment al meciului.

14'

Bara ii salveaza pe aradeni la sutul lui Betancor din afara careului.

7'

Balauru retine sutul lui Betancor. Prima ocazie a meciului.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

15:02

Farul: Aioani - Dussaut, Larie, Ghita, De Nooijer - Artean, Boboc, Purece - Ely Fernandes, Betancor, Pitu.

UTA: Balauru - Vukcevic, Medimorec, Erico da Silva, Shlyakov - Ubbink, Passaglia, Batha, Roger - Miculescu, Dangubic.

11:23

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în ediţia precedentă, de patru ori, un joc fiind câştigat de UTA, în timp ce trei partide s-au terminat la egalitate.

Farul - FCSB 0-1: a fost singura înfrângere suferită de dobrogeni pe teren propriu în acest sezon, în rest au șase victorii, dintre care cinci fără gol primit.

O înfrângere au suferit arădenii în precedentele nouă deplasări din campionat (6 august 2021, FC Botoşani - UTA 2-1), interval în care au mai înregistrat pe teren advers patru succese şi patru rezultate de egalitate.