3
0
FC Arges

Asa am trait Farul - FC Arges

Am transmis  live text in aceasta pagina, duminica de la 18:30, meciul Farul Constanta - FC Arges, partida din etapa a 10-a in Liga 1.

20:41

90'

Gol Torje!

Farul inchide meciul cu reusita lui Gabriel Torje.

71'

Centrare in careu pentru Garita. Acesta reia cu capul peste poarta Farului.

57'

Gol Baluta!

Farul isi dublează avantajul prin Tudor Baluta.

46'

A început partea secunda.

19:31

Farul intra cu avantaj la cabine. Doua ocazii si pentru FC Arges in prima repriza.

45'

Prima repriza e prelungita cu 9 minute.

45'

Munteanu reia din voleu in bratele portarului Greab.

44'

Alexandru Isfan (FC Argeș).

43'

Ocazie imensa ratata de oaspeți prin Garita. Acesta depaseste portarul si trage alaturi!

42'

Minge in centru pentru Garita. Atacantul oaspetilor trage peste poarta.

25'

Partida a fost intrerupta dupa ce unui spectator i s-a facut rau in tribuna. Ambulanta a patruns pe teren pentru acordarea primului ajutor.

7'

Gol Grameni!

Farul deschide scorul prin Constantin Grameni. Sut cu stangul din centrul careului la pasa lui Alexi Pitu. Nimeni acolo in marcaj de la FC Arges.

2'

Bara se opune la sutul lui Alibec din afara careului. Ocazie pentru Farul.

1'

S-a fluierat startul meciului de la Ovidiu cu o intarziere de sase minute.

0'

Ocazie de egalare. Njike apare fara marcaj in careu la o centrare din dreapta si reia cu capul peste poarta.

18:25

FARUL: Aioani - Benzar, Larie, M.Popescu, Kiki - Artean, Baluta, Grameni - Pitu, Munteanu, Alibec.

FC ARGES: Greab - Tofan, M.Constantin, Dobrosavlevici, Vianna - Meza, Latovlevici - Isfan, Njike, Serban - Garita.

Arbitru: Florin Andrei.

13:23

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de sapte ori in principala competitie interna, fiecare reusind cate trei victorii, iar o partida s-a terminat la egalitate.

Cea mai recenta confruntare directa: 14 mai 2022, Farul - FC Arges 1-0, gol marcat de Ionut Larie.

Farul are un parcurs formidabil in acest sezon, cinci victorii si trei remize in noua jocuri, singurul insucces fiind inregistrat in runda precedenta, 3-4 cu Universitatea Craiova.

De partea cealalta, pitestenii au scos patru puncte din cele patru deplasari din editia curenta (1-0 cu CS Mioveni, 0-0 cu FC Botosani).