Asa am trait Dunarea Calarasi - Poli Iasi 2-0

Etapa a 6-a din Liga 1 Betano a continuat, sambata, cu duelul in premiera intre Dunarea Calarasi si Poli Iasi. Apasati aici pentru live video.

Patrick Petre incearca sutul din afara careului. Executie complet ratata din partea fostului dinamovist.

Dunarea Calarasi inscrie pe contraatac prin Kanda si in mare masura destinatia celor trei puncte e rezolvata.

76'

Cucu intra in locul lui Ndiaye la gazde.

75'

Centrare dintr-o lovitura libera in careul iesean si portarul Rusu scapa mingea din maini. Tot el revine si retine.

68'

Sansa buna de gol pentru Poli Iasi la sutul lui Flores din interiorul careului. O minge fara probleme pentru Straton.

67'

Lovitura libera pentru oaspeti. Cristea arunca mingea la intalnire in careu, de unde respinge Ispas si gazdele ies pe contraatac.

62'

Patrick Petre este introdus in locul lui Parvulescu.

58'

Mezu in locul lui Keita la Calarasi.

56'

Gol Alexandru!

Valentin Alexandru deschide scorul cu un sut aproape de vinclu. O executie spectaculoasa.

46'

Valentin Alexandru intra in locul lui Gligorov la Dunarea Calarasi.

46'

Start de parte secunda.

18:49

Pauza in meciul de la Calarasi.

45'

Cartonas rosu !

Cioinac primeste al doilea galben si este eliminat din joc.

40'

Keita intra in centru si suteaza la o palma de poarta Iasiului. Inca o sansa de gol a gazdelor.

36'

Rusu se opune golului la o faza unu contra unu cu Ndiaye.

35'

Centrare perfecta a lui Cristea din corner si Mihalache reia cu capul peste poarta din 5-6 metri.

33'

Parvulescu patrunde vijelios in careul gazdelor, dar ramane fara minge in momentul sutului. Apare Cristea si trage spre poarta. Mingea e deviata in corner.

31'

Ndiaye suteaza din intoarcere pe centrul portii. Se intensifica actiunile gazdelor la poarta Iasiului.

31'

Kanda trimite pe poarta, dar mingea e una usoara pentru portarul oaspetilor Rusu.

27'

La partida de la Calarasi asista si Alexandru Bourceanu, mijlocas care in aceasta saptamana s-a antrenat cu echipa lui Dan Alexa.

20'

Un nou fault de galben sanctionat. De aceasta data Cioinac a fost jucatorul avertizat. Lovitura libera a gazdelor ramane fara rezultat pe tabela.

6'

Se joaca tare inca de la inceput, iar Frasinescu este si el avertizat pentru un fault asupra lui Ndiaye.

4'

Ispas vede cartonasul galben dupa o interventie in propria jumatatea de teren.

1'

A inceput meciul de la Calarasi.

0'

Dunarea Calarasi: Straton - Gligorov, Balaur, Dobrosavlecivi, Ispas - Puscas - Simion, Pana, Kanda, Keita - Ndiaye.

Poli Iasi: Rusu - Rus, Mihalache, Frasinescu, Sin - Gallego, Cioinac, Chelaru, Parvulescu - Flores, Cristea.

12:49

Dan Alexa n-a castigat niciunul dintre cele trei meciuri contra celor de la Poli Iasi (un egal si doua infrangeri).

12:48

Dan Alexa şi Flavius Stoican s-au mai întâlnit de trei ori în Liga 1, un joc a fost câştigat de tehnicianul gazdelor (2016-2017, Pandurii - Concordia 0-1), în timp ce antrenorul vizitatorilor s-a impus de două ori (2016-2017, Concordia - Pandurii 0-1; 2016-2017, Pandurii - Concordia 3-2), anunta LPF pe site-ul oficial.