2
0
Hermannstadt

Asa am trait Dinamo - Hermannstadt 2-0

Etapa a 3-a din playout a debutat, vineri seara, cu meciul Dinamo - Hermannstadt.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:22

Final de partida in Stefan cel Mare.

80'

Montini ii lasa locul lui Ait-Atmane.

77'

Poziție de ofsaid in care este surprins grecul Thanasis Papazoglou.

70'

Cartonaș galben pentru Damien Dussaut.

69'

Claudiu Pamfile îi ia locul lui Ionut Petrescu la Hermannstadt.

62'

Osfaid semnalizat la Juvhel Tsoumou (Hermannstadt).

60'

Mamoutou Ndiaye îl înlocuiește pe Simon Zenke la Dinamo Bucuresti.

49'

Cartonas galben incasat de Offenbacher.

46'

45'

Repriza se incheie cu un corner executat de Petrescu direct pe poarta. Balonul a fost respins de portarul dinamvoist Mandanda.

36'

Montini prinde poarta cu un sut, dar Niga este acolo si retine balonul.

33'

Bara se opune la sutul lui Dalbea din afara careului si oaspetii rateaza cea mai mare ocazie de pana acum.

22'

Blanaru in locul lui Mijuskovijc la Hermannstadt.

16'

Gol Klimavicius!

Dinamo isi majoreaza avantajul prin fundasul lituanianul Klimavicius. Lovitura de cap la coltul scurt.

13'

Gazdele insista in ofensiva si Montini obtine o lovitura libera la marginea careului.

12'

Gol Montini!

Dinamo deschide scorul prin italianul Montini, jucator care trimite cu capul in poarta. Intr-o prima faza Papazoglu a reluat in transversala!

8'

Hermannstadt insista in ofensiva si repune mingea de la coltul terenului.

6'

Nistor vede primul cartonas galben al meciului pentru un fault in propria jumatate de teren.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

20:31

14:47

Patru victorii, o remiză şi două înfrângeri este palmaresul dinamoviştilor în 2019.

Sibienii au reuşit un singur succes în acest an calendaristic, 2-0 cu Poli Iaşi (3 martie), în rest au două rezultate de egalitate şi patru înfrângeri.

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în sezonul regulat 2018-2019, când Dinamo a luat patru puncte din șase posibile.
- 25 august 2018, Dinamo-FC Hermannstadt 2-1: golul victoriei a fost marcat în minutul 90+3 de Pesic, din pasa lui Nistor.

- 8 decembrie 2018, FC Hermannstadt - Dinamo 1-1, meci jucat pe arena Tran-Sil din Tg. Mureş: au înscris Petrişor Petrescu, respectiv Sergiu Hanca.