1
Gaz Metan
Popovici 90'

Dinamo invinge fara probleme lanterna Gaz Metan

Dinamo s-a impus, cu 3-1, in meciul sustinut pe teren propriu cu Gaz Metan Medias, in etapa a 4-a din Liga 1 Betano.

In urma acestui succes conturat de golurile marcate de Anton si Hanca (dubla), Dinamo a urcat pe locul patru in clasament, la un punct distanta de echipele din fruntea ierarhiei: Botosani, Steaua si CFR Cluj.

Dinamo Bucureşti: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Marici, St. Filip – Anton, Nascimento – Costache (Mahlangu '73), Albin (Hanca '60), Bumba (Salomao '65) – Nemec. Antrenor: Cosmin Contra.

Gaz Metan Mediaş: Greab – Voicu, Akaki, Perendija, Popovici – Danci (Curtean '75), Bic – Olaru, Manole (Paulo Jorge '85), Buziuc – Golubovici (Tîrcoveanu '46). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Bumba '37, Anton '44, Marici '45+3, Nascimento '53, St. Filip '77, Hanca '90+1 / Voicu '30, Perendija '32, Danci '56.

Arbitri: Adrian Comănescu (central) - Marius Nicoară, George Neacşu (asistenţi) - Cătălin Popa (rezervă).

90'

Gol Popovici!

Popovici reduce din diferenta cu un sut pe sub Penedo la ultima faza.

74'

Gol Hanca!

Hanca profita de o centrare in fata portii si majoreaza avantajul lui Dinamo cu o reluare simpla ca la antrenament. Apararea Gazului facuta KO la o faza creata in stanga de Salomao, jucator care a pasat decisiv.

73'

Mahlangu intra in locul lui Costache, moment in care suporterii dinamovisti il injura de mama focului pe finantatorul Negoita.

72'

Gol Hanca!

Hanca majoreaza avantajul lui Dinamo cu un sut din apropiere. Initial Salomao sutase spre coltul scurt, mingea a fost respinsa de portarul Greab si Hanca, aflat fara om in marcaj, reia sub bara.

71'

Danci trimite peste poarta dintr-o lovitura libera la 30 metri de poarta lui Dinamo.

68'

Actiune periculoasa a oaspetilor care aduc mingea in careul dinamovist dupa un contraatac. Respinge Romera in corner.

60'

Hanca intra in locul lui Albin.

43'

Anton vede cartonasul galben pentru oprirea unui atac promitator al mediesenilor.

35'

Sut in transversala trimis de Buziuc din afara careului. Ocazie mare de egalare pentru Gaz Metan.

31'

Gol Anton!

Anton deschide scorul cu un sut plasat in dreapta portarului.

29'

Penalty pentru Dinamo la un fault in careu comis de Voicu. O decizie a lui Comanescu la care oaspetii protesteaza vehement.