1
FCSB
Tanase 8'

Asa am trait Dinamo - FCSB 0-1

Asa am trait live text in aceasta pagina derby-ul Dinamo - FCSB, meci care s-a disputat pe stadionul din Stefan cel Mare in etapa a 21-a din CASA Liga 1.

22:38

90'

Nepomuceno aproape de gol la ultima faza din centrarea lui Nemec.

90'

Anton vede galbenul si nu va juca la Craiova peste trei zile.

86'

Vukusic apare la finalizare singur cu portarul. Bara se opune golului.

83'

Morutan suteaza pe langa poarta.

79'

Cartonas rosu !

Steliano Filip vede al doilea galben pentru un atac dur asupra lui Vukusic si este eliminat.

77'

Cristea apare in fata lui Sorescu si respinge in out de margine.

76'

Debut la FCSB. Intra Vukusic in locul lui Coman.

73'

Dubla schimbare la Dinamo. Intra Nepomuceno si Gueye in locul lui Achim si Fabbrini.

68'

Fabbrini trimite periculos din afara careului. Cea mai mare ocazie a lui Dinamo.

64'

Sut opreste contraatacul lui Dinamo cu fault la Fabbrini.

64'

A treia ocazie pentru Coman la pasa lui Octavian Popescu.

60'

Anton suteaza pe langa poarta dupa o actiune prelungita de atac a lui Dinamo.

55'

Octavian Popescu trimite pe coltul scurt. Retine Esanu de aceasta data.

54'

Esanu respinge in lateral sutul lui Coman.

50'

Ovidiu Popescu urca in careul dinamovist si trimite putin pe langa poarta.

46'

Cristea respinge mingea trimisa de Anton dintr-o lovitura libera.

46'

21:33

Pauza in Stefan cel Mare.

45'

Anton suteaza de la distanta. Respinge Vlad si o salveaza pe FCSB.

41'

Sut se prabuseste in propriul careu si acuza o problema la glezna.

37'

Tanase ramane intins pe gazon si acuza o accidentare.

36'

Sorescu cauta coltul lung dupa o patrundere in viteza. Mingea se duce alaturi. Prima sansa de gol pentru Dinamo.

34'

Miron respinge mingea trimisa de Filip pentru Nemec.

32'

Esanu respinge sutul lui Coman, dupa ce atacantul de la FCSB fusese anterior blocat in extremis de Filip.

32'

Tanase surprins in pozitie afara din joc.

27'

O noua faza fixa in jumatatea celor de la FCSB. Mingea lunga care iese afara.

24'

Panica in careul lui Dinamo la un corner executat de Morutan.

22'

Offside la Octavian Popescu.

18'

Nemec reia cu capul din 16 metri la centrarea lui Filip din lovitura libera. Mingea se duce peste poarta.

17'

Achim acuza o lovitura la un duel cu Radunovic. Lovitura libera pentru Dinamo.

16'

Tanase faultat de Rauta. Contraatac al oaspetilor oprit cu un fault la limita galbenului.

15'

Lovitura libera ramane fara rezultat, dar FCSB ramane in posesie si preseaza in jumatatea dinamovista.

14'

Steliano Filip avertizat verbal pentru o lovitura cu cotul in cap asupra lui Octavian Popescu.

11'

Schema a celor de la FCSB cu mingea peste zidul dinamovist. Coman si Octavian Popescu s-au incurcat reciproc.

10'

Bejan il opreste prin fault pe Olaru lansat spre poarta dinamovista.

8'

Gol Tanase!

FCSB deschide scorul! FCSB a luat o faza pe cont propriu finalizata cu sut din 16 metri in dreapta lui Esanu.

7'

Balon pierdut de Coman in jumatatea adversa. Dinamo incearca sa replice pe contraatac, dar faza se stinge rapid.

6'

Fabbrini faultat de Morutan in propria jumatate de teren.

5'

Ovidiu Popescu centreaza din dreapta si Octavian Popescu reia cu capul pe langa poarta.

3'

Un prim incident pe teren. Morutan si Rauta sunt despartiti rapid de Ionut Coza, arbitrul de rezerva.

2'

Achim intra la Dinamo in locul lui Cretu.

1'

Sebastian Coltescu fluiera startul meciului.

20:42

Dinamo: 12 Esanu - 3 Radu, 66 Puljic, 30 Bejan, 7 Filip - 22 Sorescu, 8 Anton, 5 Rauta, 31 Fabbrini - 32 Cretu - 17 Nemec.

FCSB: 99 Vlad - 23 Ov.Popescu, 17 Cristea, 4 Miron, 33 Radunovic - 27 Olaru, 89 Sut, 11 Morutan - 37 Oct.Popescu, 10 Tanase, 7 Coman.

10:42

Avancronica

Palmares cu Dinamo gazdă: 73 de jocuri - 30 victorii Dinamo - 26 remize - 17 succese FCSB.

Cea mai recentă întâlnire directă: 3 octombrie 2020, FCSB-Dinamo 3-2, goluri înscrise de Florin Tănase - dublă, Iulian Cristea, respectiv Borja Valle şi Adam Nemec.