1
0
Chindia

Asa am trait Dinamo – Chindia

Ultimul meci al etapei a 19-a din CASA Liga 1 s-a disputat, luni seara, in Stefan cel Mare.

22:27

90'

Senzationala parada lui Iliev la sutul trimis de Matis din afara careului.

83'

Fostul dinamovist Popa suteaza in transversala din lovitura de la 11 metri si tot el reia pe poarta din foarfeca. Iliev respinge in corner dupa care se duce glont la Hategan sa protesteze. Nu scapa de galben.

80'

Doua ambulante pe teren dupa ciocnirea dintre Iliev si Matis. Se acorda lovitura de la 11 metri pentru Chindia.

75'

Florea surprins in pozitie afara din joc.

63'

Gol Carp!

Dinamo deschide scorul contrar cursului jocului. Carp a reluat din interiorul careului.

48'

Centrare in careu pentru Celea. Reluare peste poarta.

47'

Popadiuc reia putin peste poarta lui Dinamo la primul atac al reprizei.

46'

31'

Iliev blocheaza sutul lui Negut. O noua ocazie pentru Chindia.

22'

Florea trimite putin pe langa poarta lui Dinamo.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

0'

Dinamo: Iliev – Gluhakovic, Pinto, Grigore, Kenourgios – Carp, Rauta, Bordusanu – Sorescu, Ivanovski, Vestenicky.

Chindia: Cabuz – Capusa, Celea, Iacob, Roumpoulakou – Negut, Dulca, Popadiuc, Jipa – Popa, Florea.

12:52

Avancronica

Dinamo a ajuns pe ultimul loc in clasament si are nevoie de o reactie de orgoliu in fata unei echipe solide.

De sase ori s-au mai intalnit cele doua formatii in campionat. Un singur meci a fost castigat de Dinamo, de patru ori s-a impus Chindia si o partida s-a incheiat la egalitate.

Chindia a castigat cea mai recenta confruntare, cu 1-0, in 8 august 2021, prin golul marcat de Daniel Florea, intr-un meci disputat la Buzau.

Mircea Rednic vs Emil Săndoi în Liga 1: 7 jocuri - 3 victorii Rednic - două remize - două victorii Săndoi;

Emil Săndoi vs Dinamo în Liga 1: 11 meciuri - 5 victorii - 3 remize - 3 înfrângeri.