3
CFR Cluj
Debeljuh 17' Omrani 14'

Asa am trait Dinamo - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Dinamo - CFR Cluj din etapa a 15-a in CASA Liga 1.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
Dinamo - 7.00 | Egal - 4.00 | CFR Cluj - 1.53

20:26

75'

Cosmin Matei, al doilea jucator avertizat de la Dinamo.

68'

Incursiune a lui Ivanovski in careul advers. Acesta trage slab spre poarta fiind incurcat acolo si de Bani.

65'

Faza fixa a oaspetilor ramasa fara rezultat. Intre timp a intrat si veteranul Culio in locul lui Boateng.

51'

Marian Barbu scoate cartonasul si la intrarea lui Boateng asupra lui Bani.

48'

Noul intrat Bani vede cartonasul galben pentru simulare in careul CFR-ului.

48'

Dinamovistii solicita un penalty la centrarea lui Sorescu. Mingea l-a lovit in mana pe Burca. Acesta avea bratul lipit de corp.

46'

A inceput partea secunda cu Bani in locul lui Magureanu la Dinamo. E singura schimbare la pauza.

19:28

Pauza in Stefan cel Mare dupa o prima repriza dominata de CFR Cluj. Niciun sut spre poarta in contul lui Dinamo dupa primele 45 de minute.

17'

Gol Debeljuh!

Omrani centreaza din stanga in fata portii pentru reluarea lui Gabriel Debeljuh. CFR are 2-0 in Stefan cel Mare.

14'

Gol Omrani!

CFR Cluj deschide scorul prin Billel Omrani.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

0'

Dinamo: Esanu – Sorescu, Pinto, Popa, Radu – Magureanu, Espinosa, Kenourgios – Matei, Ivanovski, Torje.

CFR Cluj: Hindrich – Manea, Graovac, Burca, Stefan – Boateng, Bordeianu, Deac – Sacko, Debeljuh, Omrani.

Arbitri: Marian Barbu (central) – Mircea Orbulet, Lazslo Bucsi-Imre (asistenti).

14:41

Avancronica

Dinamo si CFR Cluj s-au mai intalnit de 52 de ori in principala competitie interna, de 20 de ori s-au impus bucurestenii, de 23 de ori au castigat ardelenii, iar alte noua jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Dinamo gazda: 26 de meciuri - 13 victorii Dinamo - 3 remize - 10 succese CFR Cluj.

Cea mai recenta intalnire directa: 5 aprilie 2021, CFR Cluj - Dinamo 1-0, gol inscris de B. Omrani.

Partida va consemna si un duel intre antrenorii activi cu cele mai multe meciuri pe prima scena, Mircea Rednic (368 partide), respectiv Dan Petrescu (259 meciuri).