1
FC Botosani
Moussa 65'

Asa am trait Dinamo - Botosani

De la 21:00 am transmis live text de la Arena Nationala meciul Dinamo - FC Botosani din etapa a 9-a in Liga 1.

22:58

90'

S-a reluat jocul dupa urcarea lui Moussa in ambulanta. Va merge direct la spital. Centralul Radulescu le mai refuza oaspetilor un penalty la intrarea lui Fabbrini asupra lui Roman.

90'

Ciocnire violenta intre portarul Pap si Moussa. Cei doi coechipieri raman intinsi pe gazon si e nevoie de interventia ambulantei.

86'

Piscitelli respinge in fata sutul lui Roman din lovitura libera.

85'

Mihai Roman cade in marginea careului si se acorda lovitura libera la limita careului. E cat se poate de penalty! Ce eroare de arbitraj din partea lui George Radulescu.

65'

Gol Moussa!

Botosani egaleaza prin Moussa, jucator care a reluat in poarta un balon respins de Piscitelli in fata la sutul lui Ongenda din afara careului.

58'

Gol Sorescu!

Centrare a lui Neicutesc din flancul stang si Sorescu il domina in aer pe Tiganasu pentru o lovitura de cap decisiva la coltul lung.

54'

8130 de spectatori prezenti in aceasta seara pe Arena Nationala.

53'

Piscitelli blocheaza in extremis sutul lui Ofosu.

49'

Minge scoasa in marginea careului pentru reluarea lui Askovski peste poarta.

46'

45'

O decizie tocmai buna pentru arbitrajul video pe care inca nu-l avem in Liga 1.

45'

Dinamo marcheaza prin Montini, dar golul este invalidat pentru o pozitie afara din joc.

39'

Inca o sansa pentru Botosani ratata acum de Ongenda. A vrut sa rupa plasa din cativa metri.

38'

Klimavicius intervine decisiv si respinge din fata lui Moussa.

29'

Nistor incearca poarta cu un sut din lovitura libera. Mingea e deviata de Harut in corner.

22'

Ofosu cade in careul dinamovist la un contact cu Ciobotariu. Nu se acorda penalty!

14'

Lovitura libera irosita de Dinamo. Nistor centreaza si mingea se duce in afara terenului.

6'

Ocazie pentru Botosani ratata de Ofosu.

4'

Contraatac al lui Dinamo prin Nistor. Faza s-a stins la 25 metri de poarta oaspetilor.

1'

Neicuteasca scapa ieftin cu un galben dupa o lovitura cu cotul aplicata lui Chindris.