1
0
FC Botosani

Asa am trait CSU Craiova - FC Botosani 1-0

Am transmis in aceasta pagina, live text dupa ora 17:30, interesantul duel dintre CSU Craiova si liderul supriza FC Botosani. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

19:24

S-a incheiat partida de la Severin cu victoria la limita a Craiovei.

90'

Corner pentru Botosani la ultima faza a meciului. Minge in careu si Burca reia peste poarta.

83'

Roman al Craiovei nu prinde poarta cu un stang din fata portii. Intre timp a iesit Bordeianu de la Botosani lasandu-i locul lui Ciaccheri.

80'

Mitrita a trimis spre bara a doua, Gustavo a intors cu capul spre Zlatinski si acesta a impins mingea in poarta din cativa metri.

79'

Gol Zlatinski!

Craiova deschide scorul prin Zlatinski la o faza confuza.

73'

Bancu ii ia locul lui Mateiu de asemenea la Craiova.

71'

Screciu intra in locul lui Burlacu la Craiova intr-un moment extrem de tensionat pe margine.

56'

Galben si pentru Bordeianu pentru o intrare cu talpa sus.

56'

Centrare din dreapta pentru reluarea lui Zlatinsky cu capul peste poarta din zona punctului cu var de la 11 metri. O faza care aprinde publicul oltean.

54'

Serediuc avertizat pentru un fault in atac.

53'

Roman suteaza in bara si avem cea mai mare ocazie pentru cei de la Botosani.

52'

Barthe este avertizat pentru un fault asupra lui Popa.

46'

Gustavo trimite in fata portii pentru aparitia lui Burlacu. Mingea se scurge in afara terenului.

46'

S-a reluat meciul de la Severin.

18:20

Istvan Kovacs a fluierat finalul primei reprize.

45'

Sutul lui Gustavo spre poarta invioreaza serios o atmosfera destul de dezolanta dupa jocul aratat pana acum de cele doua echipe. Mingea brazilianului din afara careului s-a dus putin peste.

44'

Roman trimite in fata portii pentru Serediuc, insa acesta nu-si potriveste pasii ratand o buna sansa de gol.

37'

Serediuc obtine lovitura libera in marginea careului gazdelor.

36'

Briceag are o intrare intarziata asupra lui Roman in marginea terenului si vede primul galben al partidei.

30'

Cucu iese accidentat si in locul sau intra Tincu.

18'

Burlacu nu prinde poarta cu un sut din afara careului.

11'

Mitrita trimite pe langa poarta. Micutul mijolcas al oltenilor a cautat coltul lung.

11'

O noua lovitura libera obtinuta de Craiova in marginea careului advers. Burlacu a scos faza fixa.

10'

Meciul este unul alert inca de la inceput, cu atacuri periculoase aproape la fiecare faza.

9'

Roman de la Botosani rateaza prima ocazie a meciului. Acesta nu a prins poarta cu un sut din interiorul careului.