2
Viitorul
Dragus 90' Mihaila (ag) 70'

Asa am trait Craiova - Viitorul. Finala pentru locul trei

Meci cu miza europeana la Craiova, sambata seara, intre echipa locala si Viitorul Constanta.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:54

90'

Gol Dragus!

Viitorul marcheaza golul doi la capatul unui contraatac pornit din propria jumatate de teren. Dragus l-a invins pe Pigliacelli cu un sut pe coltul scurt.

74'

Cartonas rosu !

Tiago Fereira vede cartonasul rosu direct pentru o talpa brutala pus portarului Cojocaru.

70'

Gol Mihaila (ag)!

Viitorul egaleaza prin autogolul lui Mihaila la centrarea lui De Nooijer.

67'

Ocazie ratata de Craiova prin Fortes. Sut peste poarta din interiorul careului.

50'

Martic vede primul galben al meciului pentru o tinere a lui Vina.

46'

S-a reluat meciul. Fortes in locul lui Cristea la Craiova.

21:48

Pauza la Craiova.

41'

Gol anulat Craiovei pentru offside la reluarea lui Mihaila.

31'

Lovitura libera pentru Viitorul si un sut complet ratat de Ianis Hagi.

28'

Barbut urmareste o minge la marginea careului advers si trimite cu stangul putin pe langa poarta.

15'

Gol Martic!

Vina ezita in fata lui Martic si acesta deschide scorul cu un sut in forta. Primul gol al fundasului croat in acest sezon.

13'

Prima ocazie si pentru Viitorul. De Nooijer patrunde in viteza si-l testeaza pe Pigliacelli cu un sut in forta. Corner pentru Viitorul.

9'

Mihaila il lanseaza pe Cristea in careul advers, dar atacantul Craiovei suteaza peste poarta.

8'

Fanion ridicat de la margine la devierea lui Tiago Ferreira. Inceput mai bun al Craiovei.

6'

O noua faza periculoasa in careul oaspetilor la patrunderea lui Barbut.

1'

Ocazie pentru Craiova la prima actiune de atac. Fedele il pune la incercare pe Cojocaru cu un sut la inaltime.

1'

A inceput meciul din Banie.

0'

Craiova: Pigliacelli - Martic, Thiago, Acka, Bancu - Mateiu, Fedele, Cicâldău - Bărbuţ, Cristea, Mihăilă

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer - Băluţă. Vînă, Houri - Ianis Hagi, Rivaldinho, Drăguş.

17:14

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 15 ori în Liga 1 şi fiecare şi-a trecut în cont câte cinci victorii, alte cinci jocuri încheindu-se la egalitate.

Palmares cu U Craiova gazdă: 7 jocuri - 3 succese U Craiova - două remize - două victorii Viitorul.

Cea mai recentă întâlnire directă din Liga 1 Betano: 13 aprilie 2019, Viitorul - U Craiova 1948 CS 2-1 (Hagi, Rivaldinho / Bărbuţ).