0
Sepsi
Karanovic 81'

Asa am trait Craiova - Sepsi

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Craiova - Sepsi Sf.Gheorghe din etapa a 5-a in Liga 1.

19:55

90'

Vasvari suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera. Craiova intra in criza de timp.

81'

Gol Karanovic!

Sepsi da lovitura in Banie prin Karanovic dupa o eroare a fundasului Acka. Minge lobata peste Pigliacelli.

73'

Cap trimis de Fortes in bratele lui Fejer.

70'

Fortes in locul lui Roman la Craiova. Schimbare post pe post.

64'

Vasvari vede galben pentru un fault asupra lui Cicaldau.

60'

Mihaila intra in locul lui Constantin la Craiova.

51'

Barbut primeste avertisment. Primul in tabara gazdelor.

50'

Primul corner al celor de la Sepsi in acest meci. Craiova a avut opt in prima repriza.

46'

18:48

Pauza la Craiova.

41'

Noul intrat Saffranco trimite peste poarta Craiovei dupa o sarja ofensiva in flancul drept.

39'

Roman il testeaza pe Fejer cu un sut pe centrul portii.

31'

Kelic reia cu capul pe langa poarta din sase metri. Excelenta centrarea lui Barbut din dreapta.

22'

Constantin trage din afara careului si Fejer respinge cu o mana in corner.

19'

Konongo vede primul cartonas al meciului.

17'

Roman aproape de o reluare periculoasa din centrarea lui Borta.

1'

A inceput meciul din Banie. Se joaca la peste 35 grade Celsius!

18:01

Universitatea Craiova: 13 Pigliacelli - 4 Borta, 6 Kelic, 26 Acka, 11 Bancu - 21 Ivanov, 14 Qaka, 10 Cicaldau - 22 Barbut, 7 Roman II, 23 Constantin.

Sepsi Sf.Gheorghe: 95 Fejer - 88 Dimitrov, 4 Tincu, 3 Barisic, 23 Konongo - 24 I.Fulop, 8 Vasvari, 10 Flores - 27 Carnat, 99 Dumiter, 21 Gal.

12:57

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de șase ori, de patru ori au câştigat oltenii, un joc s-a terminat cu victoria covăsnenilor, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.

Unicul rezultat de egalitate s-a înregistrat pe 9 noiembrie 2018, U Craiova - Sepsi OSK 1-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 29 aprilie 2019, U Craiova - Sepsi OSK 1-0, gol înscris de Alexandru Cicâldău.