1
Gaz Metan Medias
Constantin 9'

Asa am trait Craiova - Gaz Metan Medias

Duminica de la 19:15 am transmis live text in aceasta pagina meciul CS Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias din prima etapa  playoff-u-ului in Liga 1.

Universitatea Craiova şi Gaz Metan s-au mai întâlnit de 10 ori în principala competiţie internă, de cinci ori au câştigat oltenii, de două ori s-au impus medieşenii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 31 ianuarie 2020, Universitatea Craiova - Gaz Metan 3-1, marcatori Alexandru Cicâldău - dublă, Uros Cosic, respectiv Marius Constantin. A fost singurul duel dintre antrenorii Corneliu Papură şi Edward Iordănescu.

21:14

Horatiu Fesnic pune capat partidei.

90'

Sansa de gol irosita de Chamed. Sut din interiorul careului blocat de un aparator al Craiovei.

86'

Craiova rateaza desprinderea pe contraatac prin Koljic.

80'

Nistor se alege cu un galben pentru fault la Chamed.

73'

Emotii pentru Craiova la reluarea lui Ely Fernandes peste poarta.

70'

Ivan iese accidentat la clavicula. Vatajelu i-a luat locul in teren.

68'

Trecere senzationala a lui Mihaila la limita terenului. Apare Constantin si respinge in corner.

59'

Chamed suteaza spre poarta din afara careului. O minge de antrenament pentru Pigliacelli.

54'

Ce ocazie rateaza Andrei Ivan! Reluare peste poarta din cativa metri la pasa lui Mihaila din flancul stang.

46'

S-a reluat meciul din Banie.

20:09

Pauza la Craiova.

45'

Sut trimis peste poarta oltenilor de Chamed dintr-o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri.

45'

Pigliacelli blocheaza sutul lui Bus. O reluare indrazneata pe spate din partea atacanului Gazului.

40'

Koljic surprins intr-o pozitie afara din joc la centrarea lui Ivan.

37'

Probleme pentru Cicaldau care ramane pe gazon din cauza unei accidentari.

37'

Sansa de gol ratata de Craiova prin Andrei Ivan. Acesta a primit de la Koljic in careu si a trimis din prima putin pe langa poarta.

27'

Gol Mihaila!

Craiova revine la conducere prin Mihaila din centrarea lui Nistor din flancul drept.

15'

Andrei Ivan (Craiova) vede primul galben al meciului.

9'

Gol Constantin!

Egalitate restabilita de Medias prin capitanul Constantin dintr-o lovitura de la 11 metri.