2
0
ASA Tg.Mures

Asa am trait FC Botosani - ASA 2-0

Etapa a 3-a din playout a debutat, vineri, cu meciul Concordia Chiajna - Pandurii Tg.Jiu 0-1, urmat de FC Botosani - ASA Tg.Mures 2-0.

22:27

80'

Cartonas galben primit de Rus pentru o interventie intarziata in jumatatea adversa.

78'

Ciolacu reia din prima spre poarta si mingea intalneste bara exterioara.

75'

Roman il depaseste cu usurinta pe Nicolita cu o accelerare in interiorul careului si sut la poarta blocat de portarul Pap.

74'

Roman scoate lovitura libera in duel cu Muresan. Acesta din urma mai are un cartonas galben si risca foarte mult.

58'

Gol Vasvari!

Vasvari transforma impecabil de la 11 metri.

58'

PENALTY pentru Botosani la un fault comis de Velayos asupra lui Morutan.

54'

Elek cade in careul oaspetilor. Muresan i-a dat peste picioare, dar arbitrul a judecat in alt mod aceasta faza.

53'

Ocazie de 2-0 ratata de botoseneni prin Bus. Un sut respins de Muresan cu capul in corner.

49'

Gol Golofca!

Golofca deschide scorul cu un sut din interiorul careului.

46'

21:22

Final de prima repriza.

44'

Pap intervine decisiv si blocheaza mingea in picioarele lui Roman cu pretul unei accidentari.

42'

Muresan vede galben pentru o intrare asupra lui Morutan.

41'

Acelasi Roman ia o faza pe cont propriu si suteaza putin peste poarta din 19-20 de metri.

40'

Ratare incredibila Roman la centrarea lui Morutan in centrul careului. Singur cu toata poarta in fata Roman trimite alaturi.

36'

Andre este avertizat pentru un fault la centrul terenului.

27'

Interventie decisiva din partea portarului Pap (ASA) la sutul lui Roman din afara careului. Corner pentru gazde.

26'

Roman cade in marginea careului muresean, dar nu obtine nimic. Botosaniul ramane in posesie.

17'

ASA domina jocul in aceste momente si Burca obtine o noua lovitura de la colt. Inaltul Muresan reia cu capul pe langa poarta.

16'

Vasvari primeste cel dintai cartonas galben al meciului.

13'

ASA surprinde din nou cu un atac in banda terenului. Andre centreaza din stanga si Musta respinge in corner din fata lui Rus.

10'

Rus il cauta pe Batfoi cu o centrare din dreapta. Respinge acolo in extremis portarul Cobrea.

7'

O noua faza fixa la poarta muresenilor. Dica respinge in corner.

4'

Ocazie monumentala ratata de Emil Dica. Singur in 6 metri acesta reia mult peste poarta dupa o centrare venita din dreapta.

4'

Faza fixa a gazdelor ramane fara rezultat.

2'

Roman obtine lovitura libera din marginea careului celor de la ASA in marginea careului.