2
FCSB
Gnohere 56' Moutinho 30'

Asa am trait Chindia - FCSB

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Chindia Targoviste - FCSB din etapa a 13-a in Liga 1.

22:22

90'

Hora sterge transversala cu o minge din interiorul careului.

88'

Incredibila ocazie ratata de Tanase. Sut pe langa poarta din interiorul careului.

85'

Centrare inalta pentru Florea. Iese Vlad nu fara emotii si retine.

82'

Patrundere a lui Popa, il intoarce pe Neciu si trimite putin pe langa poarta. O faza aplaudata si de Vintila pe margine.

72'

Soiledis intra in locul lui Cretu, accidentat.

67'

Vlad retine sutul lui Florea.

63'

Centrare a lui Florea si Leca se trezeste cu mingea in picior. Trimite alaturi si resping cei de la FCSB.

62'

Tanase vede cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate.

61'

Cherchez in locul lui Negut la Chindia.

60'

Hora in locul lui Moutinho.

56'

Gol Gnohere!

Centrare perfecta in sase metri pentru lovitura de cap a lui Gnohere de langa Pitian. FCSB preia conducerea 2-1.

53'

Cate un galben pentru Planic si Florea.

46'

Popa in locul lui Morutan la FCSB, Neciu in locul lui Dinu la gazde.

46'

21:17

Final de prima repriza.

44'

Inca o eroare de arbitraj din partea lui Ionut Coza. A treia in aceasta repriza. Acum nu a acordat nimic la un fault evident a lui Planic asupra lui Negut.

30'

Gol Moutinho!

FCSB restabileste egalitatea printr-un sut al lui Moutinho deviat de un adversar.

27'

O noua faza discutabila. Cristea se resimte dupa un contact cu portarul Aioani. O faza de penalty!

26'

Cretu se alege cu un galben dupa un duel cu Dumitrascu. La fel si jucatorul Chindiei.

25'

Patrundere a lui Gnohere, dar aluneca la intrarea in careu si este deposedat.

14'

Gol Florea!

Chindia deschide scorul prin Florea. Lovitura de cap din sase metri. Dar a fost o faza in care stelistii au reclamat un hent la Dumiter, omul cu centrarea decisiva.