1
0
Dinamo

Asa am trait Chindia - Dinamo. Debutul lui Contra

Chindia Targoviste si Dinamo au tras cortina peste a doua etapa din CASA Liga 1. Este meciul care a marcat debutul lui Cosmin Contra pe banca tehnica a "cainilor".

22:55

90'

Dinamo forteaza egalarea, dar Fabbrini suteaza in blocajul unui adversar.

89'

Yameogo patrunde in careu si intoarce pentru Negut. Dinamo recupereaza si iese pe contraatac prin Fabbrini.

72'

Actiune a lui Diaz in stanga cu intrare in careu si sut la poarta. Mingea s-a dus putin peste transversala.

71'

Florea isi face mingea pe sut in marginea careului si trimite mult peste poarta.

64'

Diaz suteaza spre poarta dupa o minge miscata din lovitura libera. Corner pentru Chindia.

52'

Revenind pe teren, Sin patrunde pe stanga si centreaza prin spatele portii.

51'

La meci asista si conducerea lui Dinamo, patronul Pablo Cortacero si directorul sportiv Rufo Callado.

47'

Mare ocazie pentru Dinamo la patrunderea lui Sorescu. Acesta suteaza mult peste poarta singur cu portarul.

46'

Incepe repriza secunda.

45'

Gol Florea!

Chindia deschide scorul prin Daniel Florea. Reluare din interiorul careului dupa o faza rapida a targovistenilor.

35'

Sorescu ajunge singur cu portarul, dar e offside. O decizie la limita de la margine.

33'

Yameogo il ia la tinta pe Straton din sase metri. Lovitura de cap singur cu portarul!

8'

Achim iese accidentat la glezna dupa un duel cu Diaz.

1'

A inceput meciul de la Ploiesti.

0'

Echipele de start:

Chindia: D. Moldovan - A.Ioniţă, Piţian, C.Dinu, Căpuşă - Grassano, Dulca, Iacob, Neguţ - Yameogo,, Florea.

Dinamo: Straton - Puljic, Ehmann, Sin, Creţu - Răuţă, Achim, Fabbrini, Sorescu, Bani - Popa.

14:36

Avancronica

Cele două s-au mai întâlnit doar în turul sezonului regulat 2019/2020, când Chindia s-a impus din postura de gazdă cu 3-2 (meci jucat pe stadionul Ilie Oană din Ploieşti), iar în retur Dinamo a câştigat cu 4-1 (A. Piţian - autogol, R. Grigore, S. Perovic, M. Montini / Al. Benga).

Emil Săndoi a întâlnit-o pe Dinamo de opt ori în toate competiţiile, palmaresul său cuprinzând două victorii, două remize şi patru înfrângeri.