1
0
Dinamo

Asa am trait Chindia - Dinamo

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Chindia - Dinamo din etapa a 4-a in CASA Liga 1. Meciul se joaca la Buzau.

20:56

90'

Noul intrat Crobu vede galben pentru simulare in careul lui Dinamo.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

90'

O noua faza fixa a dinamovistilor care sfarseste cu mingea in bratele lui Moldovan.

89'

Lovitura libera pentru Dinamo. Mingea centrată in careu e respinsa de apărarea gazdelor.

88'

Emil Sandoi, cartonas galben pentru proteste.

88'

Centrare inalta in careul gazdelor. Iese Moldovan si retine

86'

Sorescu trimite mult peste poarta Chindiei.

64'

Dubla ocazie ratata de Chindia prin Florea. Esanu s-a opus providential, dar a respins pana la Capusa care a continuat cu acelasi Florea. Nici a doua oara n-a reușit sa marcheze.

48'

Popa aproape sa dubleze avantajul gazdelor. Patrundere in careu si un sut in plasa laterala.

46'

19:46

Pauza in meciul de la Buzau.

40'

Baxevanos trimite pana la Mihaiu care rateaza o buna sansa de gol.

23'

Gol Florea!

Chindia deschide scorul prin Florea.

18'

Portarul dinamovist respinge sutul lui Florea.

14'

Ocazie mare pentru Dinamo. Fundasii gazdelor blochează sutul puternic trimis de Filip dupa o actiune colectiva a "cainilor".

1'

A început meciul.

19:01

Chindia: D. Moldovan - T. Căpuşă, Celea, Baxevanos, C. Dinu - Matiş, P. Iacob, M. Dulca, Popadiuc - D. Popa, D. Florea.

Dinamo: Eşanu - Giafer, Ehmann, R. Grigore - G. Creţu, Al. Răuţă, S. Filip, A. Mihaiu - D. Sorescu, R. Moldoveanu, A. Bani.

14:47

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus târgoviştenii, un joc s-a terminat cu victoria bucureştenilor, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.

Prima confruntare a avut loc pe 16 august 2019, Chindia - Dinamo 3-2. Pe băncile celor două echipe s-au aflat Viorel Moldovan, respectiv Duşan Uhrin jr.

Singurul succes din contul roş-albilor s-a înregistrat pe 4 decembrie 2019, Dinamo - Chindia 4-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 19 mai 2021, Dinamo - Chindia 0-0.

Emil Săndoi a mai întâlnit Dinamo de 10 ori în Liga 1, palmaresul său cuprinzând 4 victorii, 3 rezultate de egalitate şi 3 înfrângeri.