1
Sepsi
Ciobotariu 27'

Asa am trait CFR Cluj - Sepsi

Am transmis live text in aceasta pagina meciul CFR Cluj - Sepsi, partida din etapa a 14-a in prima liga.

22:54

Final de partida. CFR Cluj obtine cele trei puncte.

90'

Ratare uriasa a lui Rondon la ultima faza. Reluare cu latul pe langa poarta CFR-ului, fosta lui echipa din Romania.

84'

Gol Muhar!

Boateng se elibereaza de omul din marcaj in coltul terenului si centreaza pentru finalizarea lui Muhar cu capul. CFR Cluj intoarce scorul de la 0-1 si trece in avantaj.

64'

Deac se alege cu un cartonas galben dupa un fault in banda.

46'

M.Tamas in locul lui Ciobotariu (Sepsi).

46'

Janga in locul lui Malele la CFR.

46'

S-a reluat partida.

21:50

Cele doua echipe intra la egalitate dupa primele 45 de minute (1-1).

33'

Gol Yuri!

CFR Cluj egaleaza rapid si tot dupa o faza de la coltul terenului. Mingea ajunge cu sansa la Yuri Matias si acesta inscrie cu un sut din interiorul careului.

30'

Malele este primul jucator avertizat din tabara gazdelor.

27'

Gol Ciobotariu!

Sepsi deschide scorul dupa o lovitura de la coltul terenului. Centrare pe scurt, mingea e prelungita pe spate cu capul de Varga si Ciobotariu inscrie de asemenea cu capul. Acesta refuza sa se bucure inainte evoluand pentru CFR.

26'

Scuffet respinge in extremis peste bara sutul lui Stefanescu din actiune

12'

Camora respinge de pe linia portii reluarea lui Dumitrescu dupa un corner al oaspetilor. Mare ocazie pentru Sepsi.

10'

Malele se demarca in careu si trage pe directia portarului.

10'

Deja al treilea corner pentru CFR Cluj in acest meci.

8'

Niczuly respinge in corner sutul lui Petrila din lovitura libera. Mingea se ducea sub bara.

7'

Cartonas galben incasat de Aganovic (Sepsi).

7'

Lovitura libera pentru CFR de la marginea careului.

6'

Malele e blocat de Niczuly, dar se fluiera un hent la atacantul gazdelor.

1'

Ocazie pentru CFR la prima actiune de atac. Yeboah trimite pe langa poarta. Mingea a fost deviata si va fi corner.