2
Gaz Metan
Cardoso 60' Deaconu 27'

Asa am trait CFR Cluj - Gaz Metan

Campioana CFR Cluj a primit vizita echipei Gaz Metan Medias, duminica seara de 21:00, in etapa a 9-a din CASA Liga 1.

22:58

90'

Gol Ciobotariu!

CFR Cluj reduce din diferenta prin Ciobotariu.

87'

Centrare din dreapta si Rondon reia cu capul putin peste poarta. Mare ocazie CFR.

68'

Gol anulat oaspetilor tarziu pentru o presupusa pozitie de offside la Costache. O faza care va genera numeroase controverse.

61'

Dan Petrescu, aflat in tribuna, muta imediat cu Rondon in locul lui Djokovic.

60'

Gol Cardoso!

Gaz Metan isi dubleaza avantajul prin Dumitru Cardoso. Sutul acestuia a fost deviat si l-a pacalit pe Sandomierski.

57'

Actiune a oaspetilor in flancul stang si o minge care ajunge in bratele lui Sandomierski.

50'

Centrare in sase metri. Debeljuh reia peste poarta cu om in marcaj.

46'

21:50

Pauza in Gruia si un rezultat surpriza.

45'

Cade Manea in careul oaspetilor. S-a fluierat inainte fault in atac la Debeljuh.

39'

Deac acuza o accidentare si primeste ingrijiri medicale pe margine.

38'

Djokovic suteaza putin peste poarta.

27'

Gol Deaconu!

Gaz Metan deschide scorul prin Ronaldo Deaconu.

13'

Ratare mare din partea gazdelor prin Debeljuh la prima bara.

7'

Centrare spre bara a doua. Manea trece pe sub minge.

6'

CFR Cluj ramane in ofensiva si obtine o noua lovitura libera mai aproape de poarta adversa.

6'

Lovitura libera pentru CFR Cluj din flancul stang.

1'

A inceput meciul.

0'

CFR Cluj: Sandomierski - Susic, Manea, Ciobotariu, Latovlevici - Itu, Luis Aurelio, Djokovic - Deac, Debeljuh, Pereira.

Gaz Metan: Buzbuchi - Romeo, Larie, Matias, Velisar - Alceus, Santos da Silva - Ciocan, Deaconu, Oliveira - Cardoso

12:43

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 28 de ori în principala competiţie internă, de nouă ori au câştigat clujenii, de cinci ori s-au impus medieşenii, iar alte 14 jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 14 meciuri - 6 succese CFR Cluj - 7 remize - o victorie Gaz Metan.

Singurul succes al medieşenilor pe terenul clujenilor s-a consemnat pe 12 august 2011, CFR - Gaz Metan 0-2.

Jorge Costa, actualul tehnician de la Gaz Metan, i-a antrenat pe clujeni 25 de meciuri în ediţia 2011/2012 (15 victorii - 6 remize - 4 înfrângeri), contribuind consistent la cel de-al treilea titlu câştigat de CFR.