1
FCSB
Oct.Popescu 75'

Asa am trait CFR Cluj - FCSB

Am transmis live text in aceasta pagina meciul CFR Cluj - FCSB (20:30), partida programata in etapa a 5-a din playoff in Liga 1.

Este a 65-a confruntare intre cele doua echipe in campionat (18-22 raportul victoriilor).

CFR Cluj este singura echipa neinvinsa pe teren propriu in acest sezon de Liga 1.

FCSB n-a mai castigat in Gruia din 2014.

O infrangere a suferit FCSB in ultimele 12 deplasari.

Cele doua echipe sunt despartite de cinci puncte inaintea duelului direct din aceasta runda.

22:26

Final de partida. FCSB castiga dupa opt ani in Gruia.

90'

Dumiter rateaza singur cu Balgradean.

90'

Deac il faulteaza in atac pe Tanase si decarul de la FCSB mai castiga cateva zeci de secunde.

90'

Se joaca pe contre. Balgradean intervine din nou decisiv la sutul lui Stoica.

90'

Interventie senzationala a lui Tarnovanu cu piciorul. E primul sut pe spatiul portii expediat de CFR in acest meci.

90'

Balgradeanu se opune golului la sutul lui Stoica.

90'

Cinci minute de prelungire.

88'

Boateng suteaza din afara careului. Un interior care trimite minge mult in afara cadrului portii.

85'

Yuri faulteaza in atac si nu scapa de cartonasul galben.

84'

Tanase revine pe teren. A fost doar o alarma falsa.

83'

Oaida intra in locul Ovidiu Popescu.

82'

Tanase ramane intins pe gazon si acuza o accidentare la glezna.

79'

Galben primit de Tanase.

75'

Gol Oct.Popescu!

FCSB deschide scorul prin Octavian Popescu. Un sut din afara careului deviat la coltul lung.

67'

Edjoumea suteaza pe jos din interiorul careului. Minge usoara pentru Balgradean.

65'

Corner pentru CFR ramas fara rezultat.

50'

Camora intra tare asupra lui Cordea si se alege cu un galben.

50'

Cristea trimite cu capul in bara dupa o centrare din corner. Apoi pe urmarire Edjouma reia in bratele lui Balgradean.

50'

Burca respinge din fata portii sutul lui Cordea dupa un corner.

46'

A inceput repriza secunda.

21:19

Pauza in Gruia.

44'

Cartonas rosu !

Susic este eliminat cu rosu direct pentru o intrare dura asupra lui Olaru.

41'

Ovidiu Popescu suteaza putin peste poarta.

27'

Octavian Popescu suteaza in plasa laterala dintr-o lovitura libera.

15'

Balgradean retine sutul lui Tanase.

12'

Olaru recupereaza in marginea careului advers, centreaza in careu si Burca respinge. Pana la urma cei de la FCSB obtin cornerul.