3
0
FC Voluntari

Asa am trait CFR Cluj - FC Voluntari 5-0

Duel vineri seara intre liderul la zi in Liga 1 Betano, CFR Cluj, si ultima clasata FC Voluntari. Apasati aici pentru live video.

21:54

Gaman pune capat chinului pentru Voluntari.

89'

Gol Costache!

Marcheaza si fostul dinamovist Costache. Este primul gol al lui Costache in tricoul CFR-ului.

84'

Gol Manea!

Contraatac devastator al CFR-ului purtat de Ionita, Deac si Manea. Fundasului dreapta i-a revenit misiunea de a finaliza. Primul sau gol in acest sezon.

79'

Eroul meciului, Tucudean, este schimbat cu Ionita.

65'

Ricardinho respinge de pe linia portii si-l impiedica pe Tucudean de la marcarea golului patru. Ar fi fost un poker!

61'

Gol Tucudean!

Tucudean isi completeaza hattrick-ul cu o reluare simpla din interiorul careului. Voluntariul e KO.

55'

Pasa in adancime pentru Tucudean si acesta il lobeaza pe Vitca din marginea careului pentru 2-0.

49'

Vitca blocheaza un sut de la distanta. E prima ocazie a partii secunde.

20:51

George Gaman fluiera finalul primei reprize.

45'

Gol anulat gazdelor pentru un offside semnalizat tarziu. Omrani a trimis in poarta, dar el se afla in pozitie regulamentara!

38'

O noua ocazie in contul gazdelor. Tucudean ia la tinta stalpul din stanga al portii ilfovenilor.

30'

Bordeianu trimite in bara, faza la care portarul Vitca era spectator. Norocul celor de la Voluntari ca mingea a prins exteriorul barei.

26'

Acelasi Omrani paseaza pe jos in fata portii si de aceasta data Tucudean nu mai rateaza.

14'

Tucudean rateaza de putin deschiderea scorului la pasa lui Omrani trimisa la intalnire in sase metri.