0
Dinamo

Asa am trait CFR Cluj - Dinamo 1-0

Derby-ul dintre CFR Cluj si Dinamo a tras cortina peste etapa intermediara de la mijlocul acestei saptamani. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:56

Final de meci.

90'

Cartonas rosu !

Culio ia al doilea galben pentru un fault asupra lui Costache si devine al doilea eliminat din tabara gazdelor.

90'

Meciul este prelungit cu 4 minute.

88'

Muresan il blocheaza in extremis pe Nemec in momentul sutului din marginea careului. Clujenii se apara eroic.

86'

Vatca respinge cu o mana reluarea spectaculoasa a lui Costache. Corner pentru Dinamo.

86'

Dan Petrescu schimba cu Luchin in locul lui Deac.

83'

Camora vede rosu direct pentru o intrare dura asupra lui Nascimento. Final incins de partida in Gruia.

82'

Culio vede galbenul pentru un fault asupra lui Nascimento.

79'

Centrare a lui Hanca si Costache, jucator intrat de cateva minute in locul lui Romera, sterge mingea spre poarta. Prinde Vatca.

78'

Salomao obtine lovitura libera la un duel cu Hoban in jumatatea clujeana.

75'

Sansa de gol si pentru CFR Cluj la devierea lui Omrani cu capul. Mingea s-a scurs agonizant pe langa poarta.

74'

Ocazie uriasa ratata de Filip. Ramas singur cu portarul fundasul dinamovist incearca un lob si trimite mingea peste poarta.

65'

Cadere a lui Hanca in careul dinamovist. George Gaman face semn ca nu a fost nimic. Contra protesteaza pe margine.

59'

Vatca retine in doi timpi sutul lui Salomao cu stangul din actiune.

58'

Centrare a lui Filip din stanga si Nemec sterge mingea fara sa o trimita spre poarta. Petrescu il va trimite in teren pe Nouvier.

55'

Nemec intra in locul lui Anton chiar inaintea unui corner pentru Dinamo.

55'

Contra pregateste pe marginea trimiterea in teren a lui Nemec.

49'

Ratare uriasa a lui Dinamo prin Salomao scapat singur spre poarta la o pasa a lui Nascimento. Mingea este respinsa in extremis in corner de Vatca.

47'

Dinamo are o posesie mai buna in debutul acestei reprize si este normal sa fie asa. Oaspetii cauta egalarea dupa reusita lui Culio din prima parte.

46'

A inceput repriza secunda.

21:51

Pauza in Gruia.

39'

Ciocnire violenta intre Penedo si Omrani. Ambii jucatori au de suferit si jocul este oprit.

37'

Gol Culio!

Culio executa pe jos si plasat in stanga lui Penedo.

35'

Penalty pentru Dinamo la o minge centrata de Bokila care il loveste in mana pe Nedelcearu.

35'

Penedo retine sutul lui Manea din lovitura libera.

33'

Replica lui Dinamo prin Hanca. Mingea se duce peste poarta.

33'

Bokila il incearca pe Penedo cu un sut din marginea careului.

30'

CFR Cluj aproape de gol la reluarea lui Vinicius cu capul dupa o centrare din corner. Romera a strans tarziu acolo.

23'

Cartonas galben vazut de Steliano Filip.

23'

Camora scoate mingea aproape de pe linia portii la o deviere a lui Rivaldinho. Dinamo periculoasa in urma unui corner.

13'

Faza senzationala creata de Hoban. Acesta preia pe piept in careul dinamovist cu spatele la Romera si incearca o reluare spectaculoasa pe spate. Minge trece pe langa poarta.

13'

CFR preseaza mai mult si Moutinho scoate al doilea corner dupa o minge centrata in careu si respinsa de Romera in afara terenului.

11'

Centrare din stanga si Katsikas respinge in corner. Se aprind si tribunele masiv populate la acest meci. Aproximativ 15.000 de spectatori la aceasta partida.