0
0
Universitatea Craiova

Asa am trait CFR Cluj - Craiova

Ultimul meci al anului 2020 s-a disputat in Gruia, marti seara, de la 21:00, intre CFR Cluj si Universitatea Craiova.

22:52

Radu Petrescu pune capăt întâlnirii.

90'

Papura este eliminat pentru proteste și trimis în tribuna.

88'

Păun șutează peste poartă. Anterior primise un cartonaș galben pentru proteste.

57'

Ofosu patrunde in careu și trimite slab la coltul scurt.

52'

Burcă ratează cu capul din șase metri după un corner.

46'

Start de repriza secundă.

21:46

Pauza în Gruia.

32'

Bălgrădean se opune cu piciorul la șutul lui Mamut. Prima minge pe poartă din acest meci.

26'

Primul corner al Craiovei. Balgradean iese pe sub minge si Balasa e aproape de gol

4'

Mamut faulteaza in atac. O talpa pusa la Vinicius.

2'

Primul corner al meciului apartine gazdelor. Deac il cauta pe Vinicius. Respinge apararea oltenilor. Inca un corner pentru gazde.

1'

A inceput meciul din Gruia.

20:58

CFR Cluj: Balgradean - Camora,  Burcă, Vinicius,  Manea - Soares, Djokovic,  Deac, Mihai-Adrian Gâdea, Costache - Debeljuh.

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, Papp, Bancu - Nistor, Bic, Cicâldău - Ofosu, Mamut, V.Constantin.

10:38

Avancronica

CFR şi Universitatea s-au mai întâlnit de 22 de ori în principala competiţie internă, de nouă ori au câştigat ardelenii, de șapte ori s-au impus oltenii, iar alte șase jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 11 jocuri - 5 victorii CFR Cluj - 3 remize - 3 succese Universitatea Craiova.