1
FC Botosani
Campanu 79'

Asa am trait CFR Cluj - Botosani. Macel in Gruia!

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul CFR Cluj - FC Botosani din etapa a 7-a in Liga 1.

22:57

79'

Gol Campanu!

George Alexandru Campanu marcheaza golul de onoare al Botosaniului cu un sut in forta din interiorul careului.

75'

Leonel Pierce aproape de a marca golul de onoare al oaspetilor.

74'

Omrani intra in locul lui Deac la gazde.

73'

Gol Deac!

CFR Cluj se distanteaza la 4-0 pe tabela. Deac inscrie din 11 metri, desi portarul oaspetilor intuise coltul.

71'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Paun.

70'

Costache rateaza singur cu portarul din interiorul careului.

62'

Pitian in locul lui Chindris la oaspeti.

62'

Bordeianu intra in locul lui Itu (CFR Cluj).

61'

Itu (CFR Cluj).

56'

Alexandru in locul lui Andronic la oaspeti.

56'

Rodriguez (Botosani).

55'

Costache (CFR Cluj).

46'

21:49

Pauza in Gruia.

37'

Gol Paun!

CFR Cluj ajunge la 3-0 pe tabela prin reusita lui Paun. Acesta a impins mingea in poarta din doi metri.

34'

Ceva probleme la marginea terenului. Dan Petrescu vede cartonasul galben pentru proteste.

27'

Costache rateaza sansa golului de 3-0 cu un sut din interiorul careului. Acesta e aplaudat de Dan Petrescu.

25'

Gol Deac!

CFR Cluj isi dubleaza avantajul. Deac a marcat pentru 2-0 dintr-o lovitura libera din afara careului, pozitie centrala.

18'

Gol Pereira!

CFR Cluj deschide scorul prin francezul Pereira. Acesta a preluat la 20-21 de metri, trece in dribling de Papa si trimite balonul plasat in stanga portarului.

14'

Camora trimite pe langa poarta celor de la Botosani.

9'

Arlauskis se opune golului la sutul lui Golofca din actiune. Botosaniul domina inceputul de meci.