1
0
Viitorul

Asa am trait Botosani - Viitorul 1-0

Am transmis in aceasta pagina LIVE TEXT, luni de la ora 18:00, meciul FC Botosani - Viitorul din etapa a 12-a a Ligii 1. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

19:52

79'

Cobrea scapa fara gol la o minge reluata cu capul de Dumitras spre propria poarta. Mingea deviata de Cobrea a intalnit si transversala.

75'

Jonathan Rodriguez intra in locul lui Bordeinu, jucatorul care a creat faza golului celor de la Botosani.

74'

Baluta incearca sutul de la distanta si nu trimite rau deloc. Mingea a ocolit de putin poarta.

68'

Matan intra in locul lui Tucudean si Dragus in locul lui Chitu. Asadar, Hagi schimba ambii atacanti.

66'

Contraatac al gazdelor cu Morutan in prim plan. Paseaza in dreapta pentru aparitia lui Roman, dar Ganea intervine si respinge in extremis prin alunecare.

65'

Din nou pericol la poarta celor de la Viitorul. Bus aproape sa reia decisiv si sa majoreze avantajul gazdelor.

61'

Gol Morutan!

Morutan inscrie primul sau gol in Liga 1 dupa o faza creata de Bordeianu.

59'

Cea mai mare ocazie a Viitorului vine la reluarea lui Tucudean cu capul in transversala dupa o centrare din corner.

53'

Roman suteaza prin zidul celor de la Viitorul. In cele din urma resping mingea jucatorii lui Hagi.

51'

Tiru il calca pe Bus in marginea careului si gazdele beneficiaza de o lovitura libera periculoasa.

49'

Miron este avertizat pentru un fault asupra lui Tucudean. Acesta fusese lansat de o pasa a lui Eric.

47'

Gazdele incep mai bine si aceasta repriza, iar Roman obtine cornerul in duel cu De Nooijer.

46'

Marcel Birsan fluiera startul partii secunde.

18:47

Se incheie prima repriza, una modesta pentru campioana Romaniei.

40'

Rimniceanu retine in doi timpi sutul lui Bordeianu din flancul stang.

26'

Rimniceanu blocheaza sutul lui Morutan, o minge pe centrul portii.

25'

Bus suteaza in blocajul lui Horj si cei de la Botosani beneficiza de un nou corner.

19'

Botosani aproape de gol la reluarea lui Burca dupa o faza fixa de la coltul terenului