2
1
Concordia Chiajna

Botosaniul revine pe locul doi dupa 2-1 cu Chiajna

FC Botosani a obtinut a cincea victorie in acest sezon, scor 2-1, pe teren propriu, impotriva celor de la Concordia Chiajna in etapa a 7-a din Liga 1.
Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

Ilfovenii au deschis scorul prin Batin in urma unei erori masive in defensiva botosenenilor.

Botosaniul a intors rezultatul in partea secunda prin doua goluri in cinci minute.

Bus a egalat in minutul 52 cu un sut din interiorul careului la o minge intoarsa de Morutan.

Patru minute mai tarziu Roman a marcat cu o executie din centrul careului.

Echilibrul numeric al partidei s-a rupt in cu 13 minute inaintea finalului, cand Morutan a primit al doilea galben pentru o simulare in careul advers.

FC Botoşani: Cobrea - Unguruşan (Serediuc '76), Burcă, Miron, Muşat - Tincu, Bordeianu - M. Roman, Moruţan, L. Buş (Plămadă '89)- D. Popa (Ciaccheri '68). Antrenor: Costel Enache

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tipuric, Zeba, Bucurică (Grădinaru '46) - Albu, Babic (Deaconu '64) - Romario, M. Cristescu, Fota (Pena '75) - Batin. Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaşe galbene: Roman '40, Moruţan '59, '77, Unguruşan '69, Ciaccheri '71 / Batin '8, Zeba '80

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin

90'

Final de meci.

77'

Cartonas rosu Morutan!

Morutan primeste al doilea galben dupa o cadere teatrala in careul advers.

58'

Ocazie uriasa ratata de oaspeti prin Botosani la reluarea lui Batin din centrul careului.

56'

Gol Roman!

Roman marcheaza pentru 2-1 cu o reluare din interiorul careului.

52'

Gol Bus!

Botosaniul egaleaza prin Bus din pasa lui Morotan.
46'
19:23
Final de repriza.
45'
Faza controversata in finalul reprizei dupa caderea lui Roman in careul oaspetilor. Botosenenii solicita lovitura de la 11 metri, dar nu se acorda nimic.

40'

Roman este avertizat pentru un fault in propria jumatate de teren.
30'
Roman suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera din afara careului.

27'

Gol Batin!

Concordia deschide scorul prin Batin cu un sut din marginea careului. O eroare masiva a defensivei botosenene.
13'
O prima sansa a gazdelor la reluarea lui Popa pe langa poarta din centrarea lui Musat.
9'
Centrare in careul oaspetilor care ajunge in bratele lui Balgradean.

8'

Batin vede primul galben al meciului pentru o intrare tare asupra lui Bordeianu.