2
Hermannstadt
Tsoumou 80' Petrescu 79'

Asa am trait Barajul pentru Liga 1: U Cluj - Hermannstadt

Duminica am transmis de la ora 18:00 prima dintre mansele barajului de promovare/ramane in Liga 1 dintre U Cluj si Hermannstadt.

19:58

Dupa sase minute de prelungire se incheie aceasta partida. Hermannstadt devine mare favorita la castigarea acestui baraj, dar in fotbal nu de putine ori am vazut ca se poate orice.

90'

Incidente in dreptul peluzei suporterilor clujeni. Mai multi jucatori de la U se indreapta spre acolo pentrua sari in apararea suporterului retinut de oamenii de ordine.

90'

Un suporter al gazdelor patrunde pe teren in prelungirile partidei.

83'

Inca un atacant la U Cluj trimis in teren: Coman in locul lui Ursu.

82'

Florescu suteaza din prima mult peste poarta oaspetilor.

80'

Gol Tsoumou!

Se prabuesc cei de la U Cluj si Tsoumou inscrie golul doi al celor de la Hermannstadt dupa o eroare defensiva.

79'

Gol Petrescu!

Sut senzational trimis de Petrisor Petrescu din afara careului. O minge la coltul lung care l-a lasat fara reactie pe Dur-Bozoanca.

77'

Lobont termina meciul cu doua varfuri dupa introducerea lui Axente in locul lui Greu.

74'

Actiune personala a lui Popovici finalizata cu sut pe poarta.

66'

Tsoumou scapa singur spre poarta si incearca un lob peste portar. Mingea se duce afara.

46'

Incepe repriza secunda.

19:03

18:50

Pauza pe Cluj Arena.

40'

Gavra suteaza in zidul celor de la Hermannstadt. O executie modesta.

39'

Goga obtine lovitura libera in preajma careului oaspetilor.

37'

Dalbea vede si el cartonasul pentru un fault in propria jumatate de teren.

36'

Eroare mare in defensiva clujenilor de care nu profita sibienii. Greu a respins aproape de pe linia portii.

28'

Tatar sterge transversala portii gazdelor cu un sut din lovitura libera.

25'

Cabuz se opune golului la sutul lui Goga din afara careului. Corner pentru U.

20'

Coman de la gazde vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Popovici.

17'

Lovitura libera pentru U Cluj, insa mingea sutata de Goga nu depaseste zidul sibienilor.

14'

Replica celor de la U Cluj vine la sutul lui Goga din afara careului. Cabuz blocheaza balonul.

10'

Hermannstadt rateaza deschiderea scorului prin Tsoumou. Congolezul isi da cu stangul in dreptul in sase metri la o centrare a lui Popovici din stanga.

8'

Actiune in viteza a lui Parvulescu. Totul se incheie cu un sut slab spre poarta, un fel de pasa la portar. Atmosfera este una senzationala pe Cluj Arena.