3
0
Viitorul

Asa am trait Astra - Viitorul 3-0

Etapa a 23-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu partida dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanta.
Apasati aici pentru live video

21:56

85'

Begue nu mai poate continua si la Astra isi face debutul finladenzul Hambo, jucator prezentat cu doar o zi in urma.

73'

Viitorul scapa cu fata curata dupa un nou contraatac fulger al gazdelor. Begue se arata altruist si paseaza pentru Zoua. Intervine decisiv Tiru si respinge in corner.

67'

Lazar se opune golului la executia lui Dragus. Cea mai mare ocazie pentru Viitorul in acest meci.

64'

Gol Alibec!

Contraatac al celor de la Astra finalizat de Alibec din pasa lui Belu in fata portii. Reluare decisiva din prima.

51'

Gol Alibec!

Astra isi dubleaza avantajul prin Alibec, jucator care primeste in careu, intra la interior si finalizeaza cu stangul.

46'

S-a reluat jocul. Doua schimbari la oaspeti. Au intrat Achim si Boboc, jucatorii schimbati Rivaldinho si de Nooijer.

20:49

Pauza la Giurgiu.

43'

Cartonas rosu !

Olandezul Kuipers este eliminat din joc pentru un rosu direct. Cel putin doua etape de suspendare va primi acesta.

29'

Gol Begue!

Astra deschide scorul prin Begue, jucator care il surprinde pe Cojocaru. Totul a pornit de la o pasa gresita a lui Baluta pentru Ianis Hagi.

28'

Lazar respinge in corner sutul lui Casap din afara careului. O minge cu pamantul care i-a pus probleme portarului Astrei.

22'

Ramane 0-0 dupa cea mai mare ocazie de pana acum la reluarea lui Llullaku pe langa poarta Viitorului.

15'

Ianis Hagi ramane singur cu portarul din pasa lunga a lui Baluta, dar pana la urma Astra scapa cu un corner.

13'

Replica si Viitorul printr-un sut de la distanta incercat de Casap.

12'

Begue trimite pe langa poarta dintr-o deviere a lui Zoua. Cea mai mare ocazie de pana acum.

3'

Ianis Hagi este avertizat cu galben pentru un fault la centrul terenului.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

20:00

10:58

Ultima victorie din contul giurgiuvenilor: 18 septembrie 2017, Astra - Viitorul 3-1.

Cea mai recentă confruntare directă: 30 septembrie 2018, Viitorul - Astra 1-0 (marcator Tudor Băluţă).

10:58

Astra vs Viitorul în Liga 1: 19 jocuri - 8 victorii Astra - 4 remize - 7 succese Viitorul.

Palmares cu Astra gazdă: 9 jocuri - 5 succese Astra - o remiză - 3 victorii Viitorul.

Astra a marcat cel puţin un gol în 9 dintre cele 11 partide de acasă din ediţia curentă.

Viitorul a marcat cel putin o data in sapte din ultimele 11 deplasari.