1
Viitorul
Ganea 10'

Astra - Viitorul 1-1. A zecea remiza pentru constanteni!

Echipele Astra Giurgiu si Viitorul Constanta au terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), in etapa a 20-a din CASA Liga 1.

Viitorul a deschis scorul prin Ganea in minutul 10 dupa o faza de la coltul terenului.

Mingea trimisa de Matan a lovit bara si a ajuns cu sansa la Ganea care a marcat pentru 0-1.

Elvetianul Wuthrich a restabilit egalitatea in minutul 61 dupa o minge respinsa in fata de portarul Cabuz.

La 0-0 Budescu a incercat poarta celor de la Viitorul cu un sut de la mijlocul terenului.

Cabuz a respins in extremis.

Astra: Mihai Popa - Graovac, V. Găman (Jovanovic '86), Boe Kane - Merloi (Montini '46), Canadija, Wuthrich (Stahl '67), Crepulja, David Bruno - V. Gheorghe, Budescu. Antrenor Eugen Neagoe.

Viitorul: Căbuz - Dussaut (R. Benzar '46), Artean, Dobrosavlevici, Boboc - Babunski (C. Matei '54), Gaztanaga, Ciobanu - Grădinaru (Ely Fernandes '54), G. Ganea (Sabala '75), Măţan (Pitu '85). Antrenor Mircea Rednic.

Cartonaşe galbene: Canadija '28, Budescu '45+3, Boe Kane '78, Graovac '82 / Dussaut '22, Babunski '50, Artean '64.

Arbitru: Ovidiu Haţegan.

15:56

Viitorul inregistreaza a 10-a remiza in acest sezon. Este echipa cu cele mai multe egaluri din CASA Liga 1.

15:55

Final de meci.

90'

Valentin Gheorghe primeste la marginea careului, intra in suprafata de pedeapsa si trimite mult peste poarta. Budescu era langa el.

75'

O noua interventie din partea lui Cabuz. Italianul Montini a incercat poarta celor de la Viitorul.

63'

Cabuz retine sutul lui Valentin Gheorghe.

61'

Gol Wuthrich!

Astra egaleaza prin Wuthrich dupa un sut respins in fata de Cabuz la sutul lui Montini.

56'

Sutul lui Budescu este respins in corner.

46'

A inceput repriza a doua.

14:49

Pauza la Giurgiu.

15'

Budescu trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

10'

Gol Ganea!

George Ganea aduce avantaj pe tabela pentru Viitorul, dupa ce Matan trimisese in bara dupa un corner.

5'

Ce a incercat Budescu! Un sut de la jumatatea terenului care aproape l-a bagat cu totul in poarta pe Cabuz. Reuseste in extremis portarul celor de la Viitorul sa tina mingea in teren.

2'

Budescu centreaza in fata portii, respinge Dobrosavlevici.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

0'

Astra: 12 Popa - 20 Bruno, 25 Gaman, 91 Boe-Kane - 80 Merloi, 7 Canadija, 21 Crepulja, 8 Wuthrich, 20 David Bruno - 11 V.Gheorghe, 10 Budescu.

Viitorul: 34 Cabuz - 4 Dussaut, 18 Artean, 21 Dobrosavlevici, 77 Boboc - 10 Babunski, 28 Gaztanaga, 17 Ciobanu - 30 Gradinaru, 7 Ganea, 20 Matan.

12:51

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 25 de ori în principala competiţie internă, fiecare şi-a trecut în cont câte 10 victorii, iar alte cinci jocuri s-au terminat la egalitate, anunta LPF.

Palmares cu Astra gazdă: 12 meciuri - 6 victorii Astra - două remize - 4 succese Viitorul.

Cea mai recentă întâlnire directă: 26 septembrie 2020, Viitorul - Astra 4-1, goluri marcate de G. Iancu - dublă, K. Luckassen, Al. Măţan, respectiv D. Alibec (penalty).

Eugen Neagoe vs Mircea Rednic în toate competiţiile: 6 jocuri - o victorie Neagoe - o remiză - 4 victorii Rednic.

Eugen Neagoe vs Viitorul: 6 jocuri (toate în Liga 1) - o victorie - 3 remize - două înfrângeri.

Mircea Rednic vs Astra în toate competiţiile: 12 jocuri - 4 victorii - două remize - 6 înfrângeri.