In ultimii ani pentru Dinamo deplasarea de la Giurgiu a fost o adevarata piatra de incercare.

22:23

Final de meci.

80'

Gol Crepulja!

Final nebun de partida la Giurgiu, unde Astra loveste pe contraatac prin Crepulja.

74'

Gol Moldoveanu!

Dinamo revine in meci prin Moldoveanu. Acesta apare in sase metri si reia in poarta dintr-o pasa la intalnire.

68'

Corbu incearca sutul de la distanta si e aproape de un super gol. Mingea trece putin alaturi.

67'

Ocazie pentru Dinamo la reluarea cu capul a lui Montini pe langa poarta.

66'

Gol Budescu!

Tounkara si Budescu fac sah mat apararea lui Dinamo si mijlocasul roman reuseste dubla cu o reluare de finete din sase metri.

49'

Budescu restabileste egalitatea cu primul sau gol de la revenirea in tricoul Astrei.

46'

A inceput repriza a doua.

36'

Centrare in careul dinamovist pentru reluarea lui Begue cu capul. Piscitelli retine fara probleme.

34'

Sut trimis de Nistor de la distanta pe langa poarta.

31'

Budescu misca mingea pentru sutul lui Tamas pe langa poarta.

18'

Astra replica imediat, dar Crepulja rateaza poarta cu un sut din interiorul careului.

16'

Gol Popescu!

Mihai Popescu deschide scorul cu o reluare din apropiere.

13'

Kitanov se opune golului la o reluare a lui Montini. O minge cu pamantul usor deviata de Dima.

7'

Popescu este si el avertizat.

3'

Portarul dinamvoist Piscitelli vede cartonasul galben.

1'

S-a fluierat startul partidei de la Giurgiu.

20:29

Astra: Kitanov - Bruno, Graovac, Tamş, Dima - Crepulja - Begue, Budescu, Simion, Gheorghe - Tounkara.
Rezerve: Lazar, Graur, Răduţ, Dandea, Florentin Matei, Ajayi, Stahl;

Dinamo: Piscitelli - Ciobotariu, Klimavicius, Mihai Popescu, Corbu - Filip, Nistor, Fabbrini - Sorescu, Montini, Neicuţescu.
Rezerve: Straton, Grigore, Bejan, Gabriel, Bru, Moldoveanu.

11:18

Astra şi Dinamo s-au mai confruntat de 34 de ori pe prima scenă, de 13 ori au învins giurgiuvenii, de 11 ori au câştigat bucureştenii, iar alte 10 meciuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Astra gazdă: 17 jocuri - 8 victorii Astra - 4 remize - 5 succese Dinamo.

Cea mai recentă întâlnire directă: 20 decembrie 2018, Astra-Dinamo 4-1, marcatori A. Llullaku, L. Buş, V. Gheorghe, N. Roşu, respectiv Sg. Hanca.

Cea mai mare diferenţă de scor: 6 decembrie 2014, Astra-Dinamo 6-1.