3
0
Gaz Metan

Asa am trăit Astra - Gaz Metan

Etapa a 14-a din CASA Liga 1, penultima programata in acest an calendaristic, a debutat marti seara la Giurgiu cu meciul Astra - Gaz Metan Medias. Doua echipe fara victorie in ultimele doua meciuri de campionat.

20:45

Final de meci.

81'

Chamed suteaza pe langa poarta din 16 metri.

75'

Deaconu trimite putin peste poarta dintr-o lovitura libera.

74'

Sut de la distanta trimis de Larie blocat in extremis de Lazar.

72'

Cardoso suteaza mult peste poarta.

65'

Horsia cade in margina careului gazdelor, dar centralul Rusandu nu acorda decat repunere din 6 metri.

46'

S-a reluat meciul. Gaman a intrat la gazde in locul lui Bruno.

19:35

Pauza in meciul de la Giurgiu. O prima repriza de cosmar pentru mediseni.

43'

Gol Radunovic!

Budescu centreaza din corner si Radunovic marcheaza cu o reluare din prima la coltul scurt.

38'

Gol Budescu!

Buzbuchi gafeaza incredibil si trimite in picioarele lui Montini. Italianul il serveste pe Budescu si acesta inscrie pentru 2-0.

29'

Alceus (Gaz Metan) avertizat.

16'

Gheorghe si Costea intra la Gaz Metan.

4'

Gol Montini!

Astra deschide scorul prin italianul Montini.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

0'

Astra: 1 Lazar - 20 Bruno, 2 Sousa, 4 Graovac, 3 Radunovic - 80 Merloi, 7 Canadjija, 10 Budescu, 92 Riza - 43 Montini.

Gaz Metan: 31 Buzbuchi - 21 Butean, 25 Larie, 5 Baco, 24 Romeo - 92 Alceus, 33 Horj - 44 Ciocan, 20 Pambou, 22 Horsia - 27 Dumitru.

12:35

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 24 de ori în principala competiţie internă, de nouă ori au câştigat giurgiuvenii, de cinci ori s-au impus medieşenii, iar alte 10 jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Astra gazdă: 12 jocuri - 7 victorii Astra - două remize - 3 succese Gaz Metan.

Cea mai recentă întâlnire directă: 17 iulie 2020, Gaz Metan - Astra 0-4, goluri înscrise de Fatai, Răduţ, Ioniţă II şi Balaure.