2
Dinamo
Bumba 86' Rivaldinho 83'

Asa am trait Astra - Dinamo 1-2. Rivaldinho gol si pasa de gol

Urmariti live text in aceasta pagina de la 20:30 meciul Astra Giurgiu - Dinamo din etapa a 5-a din playoff.

22:24

Final de meci. Dinamo obtine 3 puncte care ii dau dreptul sa spere pe mai departe.

90'

Gol Sapunaru!

Astra reduce din diferenta prin Sapunaru in prelungiri.

90'

Cerniauskas respinge sutul lui Budescu din lovitura libera.

86'

Gol Bumba!

Dinamo loveste din nou si Bumba face 2-0 la o deviere cu capul a lui Rivaldinho.

83'

Gol Rivaldinho!

Rivaldinho primeste o pasa pe culoar in careu si deschide scorul cu un sut plasat. Al doilea consecutiv marcat de brazilian in tricoul lui Dinamo.

79'

Nistor suteaza in forta din afara careului. O executie fulgeratoare si mingea trece pe langa poarta Astrei.

78'

Centrare in careu si Niculae reia cu capul peste poarta. Nedelcearu a fost pacalit cu usurinta de experimentatul atacant al Astrei.

62'

Rivaldinho incearca sutul de la distanta si mingea se duce peste bara.

61'

La prima atingere de balon Niculae scapa singur cu Cerniauskas, trage cu exteriorul si mingea este deviata in afara terenului.

60'

Contra muta si el cu Nistor in locul lui Petre.

59'

Niculae intra in locul lui Pitian la Astra.

57'

Budescu rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Sut pe langa poarta dintr-o pozitie favorabila la 11 metri central de buturile adverse.

46'

21:35

Nicoara si Seto sunt jucatorii inlocuiti.

21:34

Boubacar si Ionita trimisi in teren de Sumudica in debutul partii secunde.

21:18

Pauza la Giurgiu dupa 45 de minute fara gol.

45'

Rivaldinho reia cu capul si Iliev blocheaza de la radacina barei.

33'

Sut pe jos trimis de Seto. Mingea se strecoara pe langa poarta.

28'

Rivaldinho suteaza peste poarta si nu o face deloc rau.

17'

Lovitura libera pentru Astra. Budescu centreaza in careu si tot pachetul de jucatori trece pe sub minge.