0
0
ACS Poli Timisoara

Lupta fara goluri intre ASA si Poli Timisoara. Muresenii raman pe ultimul loc

ASA Tg.Mures si ACS Poli Timisoara au remiza, scor 0-0, in etapa a 6-a din playout, dupa un meci in care ambele echipe s-au intrecut in mari ocazii. Oaspetii au avut si un gol anulat pe motiv de offside in prima repriza.

17:22

Fluier final in aceasta partida din playout.

89'

Interventia meciului din partea lui Pap, portarul gazdelor, la sutul lui Mailat din intoarcere. Ar fi fost gol fara parada lui Pap.

83'

Vine si replica gazdelor prin Rus. Acesta primeste in interiorul careului si suteaza mult peste poarta. Finalizari de liga amatorilor in acest meci.

82'

Incredibila ocazia lui Draghici cu capul din 6 metri din centrarea lui Barbut. Mingea nu prinde spatiul portii.

78'

Ciocnire violenta intre Muresan si Pap la o minge pe care cei doi jucatori de la ASA o urmareau impreuna cu Draghici, atacantul Timisoarei.

75'

Nicolita protagonistul unei faze comice in marginea careului advers. Fostul international a vrut sa centreze, dar a dat pe langa minge ca un amator, dupa ce mingea i-a zburat din cauza gazonului denivelat.

47'

Nicolita centreaza periculos in careul oaspetilor, dar mingea trece prin spatele lui Sin.

46'

Scutaru i-a lasat locul lui Bocsan din debutul partii secunde.

46'

16:21

Pauza la Targu Mures.

42'

Canu reia cu latul din interiorul la un corner si mingea se duce peste poarta.

38'

Straton respinge sutul lui Nicolita la ceea ce a fost pana acum cea mai mare ocazie de gol a gazdelor.

34'

Penalty cerut de oaspeti si neacordat la contactul dintre Barbut si Mendy in suprafata de pedeapsa.

11'

Barbut trimite in bara dupa ce reusise sa dribleze si portarul. Incredibila ocazie a Timisoarei.

6'

Gol anulat oaspetilor la Pedri Henrique la o pasa oferita de Croitoru. Decizie corecta a arbitrilor.