0
0
Viitorul

Asa am trait ACS Poli Timisoara - Viitorul 0-0

Liga 1 Betano a continuat, vineri, cu prima partida a etapei cu numarul 6, meciul dintre ACS Poli Timisoara si campioana Viitorul Constanta, echipa care i-a transferat in aceasta saptamana la Steaua pe Dragos Nedelcu si Romario Benzar, doi dintre jucatorii de baza. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:53

84'

Draghici da mingea pe langa Constantin si se lanseaza spre poarta adversa, insa nu mai are forta sa suteze si trimite slab.

81'

Ciucur scapa singur cu portarul celor de la Viitorul si suteaza incredibil de slab. Mingea nu se duce nici macar in out de poarta...

80'

Hagi il arunca in teren pe Herea in locul lui Dumitrescu.

76'

Centrare a lui Cretu din dreapta si Draghici reia cu capul peste poarta lui Rimniceanu.

73'

Rimniceanu iese din careu si respinge providential din fata lui Draghici lansat spre poarta oaspetilor.

72'

Ciucur intra in locul lui Munteanu la Timisoara.

65'

Bianconi vede galben pentru proteste.

63'

Ganea suteaza in forta pe centrul portii. Mingea este retinuta de portarul Curileac.

62'

Tucudean obtine lovitura libera in marginea careului banatenilor.

58'

Dumitrescu incearca o executie pretentioasa de la mijlocul terenului. Mingea se duce peste poarta, dar Hagi aplauda intentia jucatorului sau.

57'

Tucudean rateaza deschiderea scorului cu capul din sase metri.

56'

Vina este al doilea jucator de la Viitorul avertizat in acest meci.

51'

Bocsan ii ia locul lui Tiganasu, jucator care a comis numeroase erori copilaresti.

46'

21:48

Pauza asadar pe Bega.

45'

Repriza se incheie cu un sut al lui Munteanu peste poarta celor de la Viitorul.

42'

Chitu cade in careul advers si solicita penalty. Nu doar ca nu obtine lovitura de la 11 metri, dar este si avertizat pentru proteste.

39'

Soljic cauta si el poarta cu un sut de la distanta. Mingea se duce alaturi, dar si asa tribunele sunt animate de intentia mijlocasului timisorean.

36'

Vasvari incearca sutul de la distanta, dar rateaza complet executia.

34'

Lansare lunga pentru Tucudean si acesta este aproape sa ciupeasca balonul in fata lui Curileac.

31'

Tiganasu trimite in forta dintr-o lovitura libera. Minge retinuta cu siguranta de portarul Rimniceanu.

22'

Centrare a lui Munteanu de pe dreapta, respinge Boli. In continuare timisorenii sunt mai prezenti in joc.

18'

Boli respinge defectuos cu capul la un corner al gazdelor si nu mult a lipsit sa-si trimita mingea in propria poarta.

12'

Lovitura libera pentru Poli, mingea ajunge in careu la Bianconi si atacantul brazilian suteaza in blocajul unui adversar.