CFR Cluj
Canu (ag) 82' Balde 78' 74'

Asa am trait ACS Poli Timisoara - CFR Cluj 4-3. Oaspetii au revenit de la 0-3!

Liderul CFR Cluj s-a deplasat in Banat pentru duelul cu ACS Poli Timisoara din etapa a 8-a a Ligii 1. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

20:26

Se termina meciul. Dan Petrescu e prabusit in scaun.

90'

Final dramatic de partida la Timisoara cu nervi de ambele parti. Curileac scapa mingea din maini si Canu degajeaza cand mai raman trei minute pana la final.

90'

Bianconi se apara in disperare de cauza la Hoban. Corner pentru CFR Cluj si Poli joaca in zece. Barnoi nu mai poate continua.

85'

Galben primit de Urko Vera pentru proteste dupa un fault.

84'

Canu blocheaza in extremis sutul lui Urko Vera. Corner pentru CFR.

82'

Gol Canu (ag)!

Incredibila revenire a celor de la CFR Cluj. Ardelenii se apropie la un singur gol dupa mingea deviata in propria poarta de Artean.

80'

Balde aprope de un hattrick. Sut ratat si intervine decisiv Curileac.

78'

Gol Balde!

Acelasi Balde pleaca din pozitie regulamentara la o pasa printre si inscrie aproape la fel ca prima oara. Se strange scorul la Timisoara si Popa se agita pe margine.

74'

Gol Balde!

Balde reduce din diferenta cu un sut pe sub Curileac dupa o patrundere in flancul stang.

71'

Pasa lunga a lui Hoban pentru Urko Vera si acesta suteaza in bratele lui Curileac.

66'

Seroni il ridiculizeaza pe Manea in flancul stang si centreaza in forta prin fata portii. Dan Petrescu, impietrit pe banca oaspetilor.

64'

Mailat intra in locul lui Draghici la Timisoara. Aplauze la scena deschisa pentru eroul lui Poli in acest meci.

61'

Gol Munteanu!

Munteanu inscrie pentru 4-0 dupa o faza care a ingenuncheat apararea CFR-ului.

59'

Balde in locul lui Omrani si Moutinho in locul lui Vlad la CFR Cluj.

57'

Bianconi intra in locul lui Draghici la Poli Timisoara.

56'

Gol Draghici!

Draghici majoreaza scorul pentru Poli Timisoara cu un voleu din cadere la mingea lui Munteanu deviata.

49'

Ciucur suteza de la distanta si ii pune probleme lui Vatca.

46'

Start de repriza secunda.

19:22

Tudor fluiera finalul primei reprize.

45'

Faza senzationala creata de Barnoi in marginea careului advers, unde a ridiculizat doi jucatori ai oaspetilor. Timisoara face spectacol.

44'

Nistor este avertizat pentru un fault asupra lui Munteanu in propria jumatate de teren.

39'

Soljic incinge tribunele cu un sut in forta de la aproape 40 de metri. Mingea prinde poarta si-l pune la incercare pe Vatca.

36'

Inlocuire si la CFR. Nouvier intra in locul lui Deac, accidentat. Acesta este unul dintre jucatorii convocati la echipa nationala pentru meciul cu Armenia.

35'

Ciucur intra in locul lui Tiganasu la Poli.

33'

Gol Canu!

Canu majoreaza avantajul Timisoarei cu o lovitura de cap din 7-8 metri la centrarea lui Munteanu din corner.

32'

Muresan rateaza o degajare simpla din propriul careu si Vatca a evitat in extremis autogolul.

24'

O noua decizie a lui Tudor care irita publicul timisorean. Acesta fluiera fault in atac la duelul dintre Tiganasu si Manea.

12'

Draghici ia cartonasul galben pentru o simulare in marginea careului advers.

3'

Munteanu deschide scorul pentru Poli cu un sut senzational de la peste 35 de metri. O executie superba!