Sepsi isi dubleaza prin Stefanescu. Acesta a pus latul in sase metri la o minge deviata.

46'

A inceput partea secunda.

40'

Gol Paun!

Sepsi deschide scorul in meciul de la Giurgiu. Sut trimis de Nicolae Paun din interiorul careului.

30'

Luckassen scapa singur cu Ureche. O plecare din pozitie suspecta de offside. Portarul gazdelor a blocat cu piciorul.

17'

Contraatac irosit de oaspeti prin Luckassen. O faza trei contra doi din care ilfovenii scapa cu fata curata.

11'

Nici Stefanescu nu prinde spatiul portii. Un inceput dominat de Sepsi.

10'

Eder suteaza peste poarta gazdelor.

1'

A inceput meciul.

0'

Academica Clinceni: Ureche - Pashov, Bilali, Gardos, Parvulescu - Ventura, Moulin - Ion, Cascini, De Amorim - Omoh.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas - Eder Gonzaz, Paun, Achahbar - Askovski, Luckassen, Stefanescu.

10:03

Avancronica

Academica şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit de nouă ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus ilfovenii, de patru ori au câştigat covăsnenii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 16 iulie 2021, Sepsi OSK - Academica 2-0, goluri înscrise de Rajko Rep şi Bogdan Mitrea.

Academica este singura echipă fără victorie în primele 15 etape, interval în care a reuşit doar patru remize.

Gruparea din Clinceni a primit cel puţin un gol în fiecare meci din ediţia curentă.

Sepsi nu a mai câştigat în deplasare din 10 mai 2021, când s-a impus cu 1-0 la Cluj, cu CFR. Au urmat cinci rezultate de egalitate şi trei înfrângeri.