1
Dinamo
Anton 65'

Asa am trait Academica Clinceni - Dinamo 1-1

Ziua de meciuri din Liga 1 s-a incheiat cu Academica Clinceni - Dinamo, partida care a fost live text in aceasta pagina dupa ora 21:00.

88'

Nemec suteaza pe langa poarta. Ocazie pentru Dinamo.

76'

Gol Chunchukov!

Bulgarul Chunchukov restabileste egalitatea dupa un balon respins in fata de Mejias.

65'

Gol Anton!

Dinamo deschide scorul in meciul de la Calarasi prin Paul Anton.

51'

Prima ocazie a meciului pentru Dinamo la capul lui Nemec. Respinge portarul Valceanu.

21:48

Pauza la Calarasi.

42'

Rusescu trimite spre poarta goala, dar apare acolo in extremis Radu si respinge. Dinamo scapa cu fata curata.

39'

Rusescu patrunde in careu si intoarce pentru Tanase. Sut complet ratat.

14'

Anton suteaza pe langa poarta gazdelor.

6'

Centrare din corner si Rusescu reia cu capul peste poarta.

1'

Camara trage pe poarta si din inertie il loveste pe Patriche in genunchi. Capitanul gazdelor se ridica cu greu.

1'

A inceput meciul care se disputa la Calarasi.

0'

Academica Clinceni: 1 Valceanu - 6 Pashov, 15 Jutric, 29 Patriche, 21 Dobrescu - 3 Achim, 37 Cebotaru, 24 Cascini, 28 Andronic - 27 Morar, 14 Rusescu.

Dinamo: 1 Mejias - 22 Sorescu, 66 Puljic, 27 Grigore, 3 Radu - 7 Camara, 8 Anton, 55 Gol, 31 Fabbrini - 17 Nemec, 28 Borcea.

18:43

Avancronica

Academica şi Dinamo s-au mai întâlnit de patru ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus bucureştenii, un joc s-a terminat cu victoria ilfovenilor, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.

Singura remiză s-a înregistrat pe 24 noiembrie 2019, Academica - Dinamo 2-2.

Unicul succes din contul ilfovenilor s-a consemnat pe 28 februarie 2020, Dinamo - Academica 0-1.

Cea mai recentă confruntare directă: 5 iulie 2020, Academica - Dinamo 1-3, goluri marcate de Buziuc, respectiv Sorescu, Bani şi Fabbrini. De reamintit că, în acest ultim duel, Cătălin Straton a apărat două penalty-uri.