Onlinesport.ro » Fotbal » Liga 1 » Liga 1: Program meciuri 2019/2020

Liga 1: Program meciuri 2019/2020

Etapa 1
Sâmbătă, 13 iulie
18.00 Astra Giurgiu - FC Botoșani
21.00 CFR 1907 Cluj - CSM Poli Iași
Duminică, 14 iulie
18.00 U Craiova - Academica Clinceni
21.00 FCSB - Hermannstadt
Luni, 15 Iulie
18.00 Gaz Metan Mediaș - Chindia Targoviște
21:00 Viitorul - Dinamo 1948 

Etapa 2
Vineri, 19 iulie
18.00 Hermannstadt - Gaz Metan Mediaș
21.00 Chindia Targoviște - FC Viitorul
Sâmbătă, 20 iulie
18.00 FC Botoșani - FC Voluntari
21.00 Academica Clinceni - CFR 1907 Cluj
Duminică, 21 iulie
18.00 CSM Poli Iași - Astra Giurgiu
21.00 Dinamo 1948 București - U Craiova
Luni, 22 iulie
21.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FCSB

Etapa a 3-a  27 iulie
CFR Cluj - FC Dinamo
CSU Craiova - Chindia Târgovişte
FC Viitorul - FC Hermannstadt
Gaz Metan Mediaş - Sepsi Sfântu Gheorghe
FCSB - FC Botoşani
FC Voluntari - Astra Giurgiu
CSM Politehnica Iaşi - Academica Clinceni

Etapa a 4-a  - 4 august
Chindia Târgovişte - CFR Cluj
FC Hermannstadt - CSU Craiova
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Viitorul
FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş
Astra Giurgiu - FCSB
FC Dinamo - Academica Clinceni
FC Voluntari - CSM Politehnica Iaşi

Etapa a 5-a - 10 august
CFR Cluj - FC Hermannstadt
CSU Craiova - Sepsi Sfântu Gheorghe
FC Viitorul - FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu
Academica Clinceni - Chindia Târgovişte
FCSB - FC Voluntari
CSM Politehnica Iaşi - FC Dinamo

Etapa a 6-a - 17 august
Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj
FC Botoşani - CSU Craiova
Astra Giurgiu - FC Viitorul
FC Hermannstadt - Academica Clinceni
FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş
Chindia Târgovişte - FC Dinamo
FCSB - CSM Politehnica Iaşi

Etapa a 7-a - 24 august
CFR Cluj - FC Botoşani
CSU Craiova - Astra Giurgiu
Academica Clinceni - Sepsi Sfântu Gheorghe
FC Viitorul - FC Voluntari
FC Dinamo - FC Hermannstadt
Gaz Metan Mediaş - FCSB
CSM Politehnica Iaşi  - Chindia Târgovişte

Etapa a 8-a  - 31 august
Astra Giurgiu - CFR Cluj
FC Botoşani - Academica Clinceni
FC Voluntari - CSU Craiova
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Dinamo
FCSB - FC Viitorul
FC Hermannstadt - Chindia Târgovişte
Gaz Metan Mediaş - CSM Politehnica Iaşi

Etapa a 9-a - 14 septembrie
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş
Academica Clinceni - FCSB
FC Dinamo - FC Voluntari
Chindia Târgovişte - Astra Giurgiu
FC Hermannstadt - FC Botoşani
CSU Craiova - FC Viitorul
CSM Politehnica Iaşi – Sepsi Sfântu Gheorghe

Etapa a 10-a - 21 septembrie
FCSB - CFR Cluj
FC Voluntari - Academica Clinceni
Astra Giurgiu - FC Dinamo
FC Botoşani - Chindia Târgovişte
Gaz Metan Mediaş - CSU Craiova
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Hermannstadt
FC Viitorul - CSM Politehnica Iaşi

Etapa a 11-a - 28 septembrie
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş
Academica Clinceni - FCSB
FC Dinamo - FC Voluntari
Chindia Târgovişte - Astra Giurgiu
FC Hermannstadt - FC Botoşani
CSU Craiova - FC Viitorul
CSM Politehnica Iaşi - Sepsi Sfântu Gheorghe

Etapa a 12-a - 5 octombrie
FC Viitorul - CFR Cluj
Gaz Metan Mediaş - Academica Clinceni
FCSB - FC Dinamo
FC Voluntari - Chindia Târgovişte
Astra Giurgiu - FC Hermannstadt
FC Botoşani - Sepsi Sfântu Gheorghe
CSU Craiova - CSM Politehnica Iaşi

Etapa a 13-a - 19 octombrie
CFR Cluj - CSU Craiova
Academica Clinceni - FC Viitorul
FC Dinamo - Gaz Metan Mediaş
Chindia Târgovişte - FCSB
FC Hermannstadt - FC Voluntari
Sepsi Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu
CSM Politehnica Iaşi - FC Botoşani.