1
0
Chindia

Așa am trăit FCU Craiova 1948 - Chindia

Etapa a 6-a din playout a debutat, vineri, cu meciul dintre FCU Craiova 1948 și Chindia Târgoviște. Partida a fost live text în această pagină vineri seara de la ora 20:30.

FC U Craiova 1948 şi Chindia s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de cinci ori, fiecare şi-a trecut în cont câte o victorie, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate, anunță LPF.

Singura victorie reuşită de olteni s-a înregistrat pe 16 decembrie 2021, Chindia - FCU Craiova 1948 0-3.

Unicul succes din contul târgoviştenilor s-a consemnat pe 10 octombrie 2022, FCU Craiova 1948 - Chindia 0-1

Cea mai recentă dispută directă din campionat: 28 februarie 2023, Chindia - FCU Craiova 1948 0-0.

FCU Craiova 1948 ocupă primul loc în clasamentul din playout, cu 28 de puncte, la egalitate cu Petrolul Ploiești.

22:26

Victorie pentru FCU Craiova 1948, echipă care își menține primul loc în playout după șase etape.

90'

Bahassa a ratat singur cu portarul la ultima fază a meciului.

73'

Chindia aproape de egalare prin Popa. Șut slab din 10-11 metri poziție centrală.

64'

Portarul Căbuz apără lovitura de la 11 metri executată foarte slab de Albu. Rămâne 1-0 pentru FCU.

63'

Penalty pentru FCU Craiova 1948 la hențul lui Celea. A fost nevoie de VAR pentru elucidarea fazei.

47'

baeten aproape de dublă cu o reluare din șase metri. Mingea a fost deviată în corner.

46'

A început repriza secundă.

21:20

1-0 pentru FCU Craiova 1948 după prima repriză.

45'

Gol Baeten!

Mascarenhas centrează din stânga și Baeten reia din voleu în poartă pentru 1-0!

34'

Dumtrașcu trimite în forță din afara careului după un corner, mingea fiind boxată de portarul gazdelor Gurău.