1
Sepsi
Debeljuh 25'

Așa am trăit: FCSB - Sepsi

Așa am trăit live text în această pagină meciul FCSB - Sepsi, partida care a încheiat prima etapă din playoff în Liga 1, duminică, de la ora 21:00.

FCSB şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 20 de ori, de 12 ori s-au impus roş-albaştrii, de două ori au câştigat covăsnenii, iar alte şase partide s-au terminat la egalitate.

Ultima victorie reuşită de gruparea din Sf. Gheorghe a fost şi singura bifată în deplasare: 25 aprilie 2021, FCSB - Sepsi OSK 1-2.

Cea mai recentă dispută directă din campionat: 11 februarie 2024, FCSB – Sepsi OSK 1-0, marcator Al. Băluţă.

22:54

Final de partidă.

90'

Patru minute de prelungire.

84'

Ocazie pentru Sepsi la șutul lui Varga din afara careului.

72'

Ngezana blochează șutul lui Varga.

66'

Coman marchează, dar golul e anulat pentru un ofsaid la Crețu. Decizie corectă.

47'

Crețu în locul lui Ovidiu Popescu.

46'

21:48

2-1 la pauză pentru FCSB.

42'

Gol Băluță !

FCSB revine la conducere prin Băluță după o faza creată de Radunovic.

27'

Coman trimite peste poartă dintr-o lovitură liberă.

25'

Gol Debeljuh !

Sepsi egalează dintr-un penalty gratuit.

24'

Feșnic acordă penalty pentru Sepsi, dar nici vorbă de așa ceva.

16'

Ocazie pentru Sepsi ratată de Varga.

16'

Centrare din corner și Ngezana reia cu capul pe lângă poartă.

12'

Gol Coman!

FCSB deschide scorul prin Coman. Șut la colțul scurt.

3'

Două cornere consecutive pentru FCSB. Lixandru reia cu capul peste poartă.

1'

A început meciul cu Sepsi în posesie.

20:30

FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru(c) – Băluță, Oct. Popescu, Coman.

Sepsi: D. Moldovan – Oroian, Ninaj, Kecskes, Ciobotariu – Păun(c) – Popsa, Kallaku, Varga, Dumitrescu – Debeljuh.