1
0
CFR Cluj

Așa am trăit Farul – CFR Cluj

Așa am trăit live text în această pagină, sâmbătă, de la ora 20:30, duelul pentru primul loc în playoff dintre Farul Constanța și CFR Cluj.

Cele două rivale la titlu sunt despărțite de un singur punct înaintea meciului direct din etapa a 5-a.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 30 de ori în principala competiţie internă, de nouă ori au câştigat dobrogenii, de 15 ori s-au impus clujenii, iar alte șase partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Farul gazdă: 15 meciuri - 4 succese  Farul - 4 remize - 7 victorii CFR Cluj.

Ultima dată când s-au întâlnit, pe 23 ianuarie anul acesta, CFR Cluj a câștigat de o manieră categorică, cu 3-0, chiar la Ovidiu.

22:29

Sebastian Colțescu pune capăt întâlnirii. Dan Petrescu dă dezaprobator din mână și dispare rapid la vestiare.

90'

Spiritele se încing și jucătorii celor două echipe sunt la un pas de bătaie.

90'

Colțescu este chemat la margine să vadă reluarea și revine asupra deciziei de penalty.

89'

Lovitură de la 11 metri pentru CFR Cluj.

87'

Casap în locul lui Grameni la Farul. Intră și Sali în locul lui Munteanu.

84'

Farul se apără cu tot efectivul și caută să lovească decisiv pe contraatac.

82'

Aioani iese din poartă și reține cu emoții din fața lui Krasniqi la o ezitare a defensivei celor de la Farul.

75'

Cojocaru intră în locul lui Mazilu la Farul.

64'

Conflict în careul gazdelor la un duel între Burcă și Nedelcu. Jucătorii Farului îl acuză pe căpitanul oaspeților că simulează.

53'

Gol Mazilu!

Farul deschide scorul prin Mazilu după o fază de contraatac. Un gol validat de VAR după trei minute de analiză.