Farul a invins FC Arges intr-un meci amical

Echipele Farul Constanta si FC Arges s-au intalnit, marti, la Buftea, intr-o partida amicala.

Farul a inceput perfect noul an, impunandu-se cu 4-1 in amicalul cu FC Arges disputat la Buftea, dupa 90 de minute in care diferenta ar fi putut fi mult mai mare. Un adevarat recital al constantenilor mai ales in prima repriza, in care Baluta, Pitu si Munteanu au dus scorul la 3-0 inca din min.19.

Au urmat alte.sotuatii foarte clare de gol si apoi o noua reusita a lui Mibai Popescu, desi in repriza secunda Farul a schimbat intreaga echipa. Pitestenii au marcat golul de onoare prin Calcan, in min.88.

Urmatoarea partida de verificare a Farului va avea loc sambata, 14 ianuarie, de la ora 14.30, pe teren propriu, cu Cerno More Varna.

Farul - FC Arges 4-1 (3-0)

Au marcat: Baluta 4, Pitu 11, Munteanu 19, M. Popescu 64 / Calcan 88

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi) - R1: Aioani - Sirbu, Larie, Artean, Kiki - Baluta, Nedelcu, Grameni - Pitu, L. Munteanu, Alibec. R2: Buzbuchi - Baravikas, Birzu, M. Popescu, Borza - Casap, N. Popescu, Doukoure - Sali, Morar, Mazilu.

FC Arges (antrenor Marius Croitoru) - R1: Micle - Tofan, Dobrosavlevici, Brendon, Vianna - Njike, Meza Colli, Tarcoveanu - Cretu, Stoica, Bertrand. R2: Straton - Jakolis, M. Constantin, Zebic, Rizzi - Alveus, Mimito, D. Croitoru - Parvu, Garita, Calcan.

Au arbitrat: Madalina Gherghi (Buftea - Ilfov) - Marian Istrate (Buftea - Ilfov) si Alexandru Negru (Buftea - Ilfov). Rezerva: Luis Balanga (Buftea - Ilfov).