Dinamo smulge remiza cu CFR Cluj

Echipele Dinamo si CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 0-0, duminica seara, intr-un meci disputat in Stefan cel Mare.

Ambele echipe au trecut pe langa gol in prima repriza, insa cei doi portari s-au evidentiat blocand in extremis.

In minutul 7 Costache a cazut in careul dinamovist la un duel cu Mrzljak, insa Ovidiu Hategan n-a acordat penalty-ul dorit de oaspeti.

Arlauskis s-a remarcat in minutul 42 pe un fond de dominare din partea lui Dinamo, respingand senzational in fata lui Moldoveanu.

Dinamovistii au solicitat si ei penalty in prelungirile primei reprize la un hent comis de Costache in propriul careu.

In partea secunda portarul dinamovist Piscitelli a blocat in extremis din cativa metri la mingea trimisa de Rondon.

Penalty au cerut apoi si cei de la CFR Cluj la caderea lui Paun in duel cu Ciobotariu si Mrzljak.

Dinamo ramane la cinci puncte de playoff, in timp ce campioana CFR Cluj ramane pe primul loc la doua puncte de Viitorul, trei de Craiova si Astra, respectiv patru de FCSB.

Dinamo: Piscitelli - D.Ciobotariu, M.Popescu, Puljic, Corbu (De Moura ‘46) - Mrzljak, Filip - Sorescu, Nistor, Moldoveanu (Popa ’76) – Perovic (Montini ’61).

CFR Cluj: Arlauskis - Susisc, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Aurelio ’46), Hoban, Păun (Omrani ’86) - Costache, Rondon, M. Pereira (Bordeianu ’46).

Cartonaşe galbene: Puljic ’80 / Aurelio ‘78.

Arbitru: Ovidiu Haţegan.