6
1
FC Arges

Dinamo - FC Argeș 6-1. Câinii sunt 99.99 % promovați în Liga 1

Echipa Dinamo s-a impus cu un categoric 6-1 în manșa tur a barajului cu FC Argeș pentru un loc în ediția viitoare a Ligii 1. La pauza meciului disputat pe Arena Națională cu peste 20.000 de spectatori în tribună tabela arăta deja 4-0!

Min.82 - Ocazie pentru piteșteni. Șut în bara transversală.

Min.64 - FC Argeș rămâne în inferioritate numerică. Koubemba a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.

Min.62 - Ghezali scapă singur cu portarul și înscrie pentru 6-1.

Min.56 - Dinamo reface rapid diferența de patru goluri. Iglesias a șutat din afara careului și mingea deviată de un jucător advers intră în poartă.

Min.55 - FC Argeș reduce din diferență prin Zebic. Șut din interiorul careului după o fază fixă.

21:05 Horațiu Feșnic fluieră startul părții secunde. Dinamo conduce cu 4-0 și e cu un picior în Liga 1.

Min.41 - Apărarea celor de la FC Argeș e făcută șah mat și Ghezali ridică scorul la un categoric 4-0 înaintea pauzei.

Min.27 - Gafă monumentală comisă de piteșteni pe faza de construcție. Dinamoviștii recuperează și Pop marchează pentru 3-0 cu lob peste Micle.

Min.24 - Se face 2-0 pentru Dinamo în urma unei lovituri libere. Mingea deviată a ajuns cu șansă în careu și Larrucea n-a iertat de acolo.

Min.15 - Dinamo deschide scorul prin Bena cu capul după o centrare din corner.

20:00 Start de partidă.

Dinamo: Dujmovic - G. Moura, Giafer, Q. Bena, Amzăr - D. Iglesias, Larrucea, N. Roşu - I. Roşu, Al. Pop, Ghezali

FC Argeş: Micle - Tofan, G. Turda, Zebic, Vianna - Bassong, Njike - A. Calcan, Koubemba, Jobello - Garita

La partida programată pe Arena Națională se anunță peste 20.000 de spectatori.

Returul se va disputa în 3 iunie, la Pitești, de la ora 21:00.

În celălalt baraj de menținere/promovare, Gloria Buzău și UTA au remizat, scor 0-0, pe terenul formației din Liga 2.