1
CFR Cluj
Bîrligea 58'

Așa am trăit Dinamo - CFR Cluj

Am transmis live text în această pagină meciul Dinamo - CFR Cluj, partidă din etapa a 12-a în Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 54 de ori în principala competiţie internă, de 20 de ori s-au impus bucureştenii, de 25 de ori au câştigat clujenii, iar alte nouă partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Dinamo gazdă: 27 meciuri - 13 succese Dinamo - 3 remize - 11 victorii CFR Cluj.

23:32

Ovidiu Hațegan pune capăt meciului.

90'

Corner pentru CFR și Kresic reia cu capul peste poartă.

90'

Betancor caută colțul lung și Golubovic intervine senzațional cu o mână.

90'

Ilie (CFR) se alege cu un galben în prelungiri.

90'

Mogoș trage în forță din afara careului și Golubovic respinge cu dificultate în corner.

73'

Șut de la distanță blocat de portarul CFR - ului.

63'

Bîrligea trimite în fața porții și Otele ratează incredibil din 3-4 metri.

60'

CFR a pus stăpânire pe joc și amenință să marcheze golul doi. Dinamo nu pare capabilă de o reacție rapidă.

58'

Gol Bîrligea!

CFR egalează după o fază spectaculosă cu Bîrligea în prim plan. Acesta a preluat la 25 de metri în poziție centrală, a pătruns în careu și l-a învins pe Golubovic cu un șut la colțul lung.

47'

Bîrligea ajunge cu mingea în careul lui Dinamo, dar o pierde ușor. Total lipsit de inspirație.

46'

22:24

1-0 pentru Dinamo la pauză.

45'

Prima repriză se încheie după o lovitură de cap a lui Kresic. Mingea a trecut pe lângă poartă.

45'

Muhar trage din afara careului și Patriche respinge în corner. S-a aruncat ca la hochei.

45'

Prima repriză e prelungită cu 4 minute.

41'

Costin trage peste poartă după o acțiune prelungită de atac a lui Dinamo.

25'

Lovitură liberă pentru CFR. Deac trimite mult peste poartă.

10'

Gol Abdallah!

Dinamo deschide scorul prin Abdallah. Șut pe jos din interiorul careului. Este primul gol marcat de atacantul din Madagascar pentru Dinamo.