Debut cu dreptul pentru Storck la Sepsi

Neamțul Bernd Storck și-a început aventura pe banca echipei Sepsi cu victorie contra celor de la Dinamo, scor 2-1, în epilogul etapei a 18-a.
Așa am trăit Sepsi - Dinamo

Marius Ștefănescu a reușit o dublă în minutele 11 și 20 pentru covăsneni.

Dinamo a redus din diferență prin Goncalo Gregorio, în minutul 52. Un jucător introdus de croatul Zeljko Kopic în debutul părții secunde.

Cei de la Sepsi au ratat o mare ocazie în minutul 58 prin Pavol Safranko. Găsit liber în fața porții, atacantul slovac a trimis cu latul pe lângă poartă.

Dinamo ajunge la 13 meciuri fără victorie în campionat și ocupă în continuare penultimul loc în clasament.

Caseta tehnică

Sepsi: zuly – D. Ciobotariu, Ninaj, Kecskes, Oteliţă – Alimi – R. Varga (Damaşcan 63), J. Rodriguez, C. Matei (N. Păun 90+2), M. Ştefănescu (Kallaku 81) – Safranko (Rondon 81). Antrenor: Bernd Storck.

Dinamo: Golubovic – Lucas de Araujo, Patriche, R. Grigore (C. Costin 73) – Moura, Bani (Politic 46), Ilic, Iglesias, Amzăr – Ghezali, Hakim Abdallah (Goncalo Gregorio 46). Antrenor: Zeljko Kopic.

Cartonaşe galbene: M. Ştefănescu 45+1, D. Ciobotariu 68.

Arbitri: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Mihai Marius Marica.